Uczniowie nie wrócą do szkół w marcu? Wiceminister zdrowia postawił sprawę jasno!

2021-02-19 14:44 nm
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy koniec nauki zdalnej? Data znacznie się oddaliła!
Autor: Pixaby Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy koniec nauki zdalnej? Data znacznie się oddaliła!

Kiedy powrót do szkół starszych uczniów? Wielu rodziców liczyło na to, że starszym dzieciom uda się zasiąść w szkolnych ławkach już w marcu. W tej kwestii w programie "Sedno sprawy" Radia Plus wypowiedział się ostatnio wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Powrót do szkół 2021 może znacznie się opóźnić. Wszystko przez rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19.

Kiedy powrót do szkół? Wiceminister zdrowia ma złe wieści

Kiedy powrót do szkół pozostałych uczniów? Przypomnijmy, że na ten moment stacjonarnie uczą się dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Mówiono już m.in., że kolejną grupą, która powróci do szkół w 2021 roku, będą klasy maturalne oraz ośmioklasiści. Wszystko po to, by lepiej mogli przygotować się do egzaminów. Zastanawiano się też, czy powrót do szkół obejmie klasy 4-6. Dodajmy, że na ten moment przedstawiciele rządu zapewnili, że nauka zdalna powyżej 3 klasy szkoły podstawowej będzie obowiązywać do końca lutego.

Raport z anteny 19.02, godz.10

Powrót do szkół 2021 opóźni się? Uczniowie nie wrócą do szkół w marcu?

Co dalszym powrotem dzieci do szkół? Rodzice zastanawiali się, czy nastąpi to w marcu. W tej sprawie wypowiedział się w Radiu Plus wiceminister zdrowia. Powrót do szkół 2021 może się oddalić.

Ta sytuacja epidemiczna w Polsce nie przewiduje, żebyśmy naukę stacjonarną poszerzali, ponieważ widzimy, że jednak z dnia na dzień coraz więcej mamy zakażeń koronawirusem, więc myślę, że musimy tę sytuację przeczekać, opanować i wtedy ewentualnie myśleć o powrocie innych grup uczniów do szkół - powiedział wiceminister Kraska.

Najnowsze