Kazali policjantom nosić... RÓŻOWE MASECZKI. Mundurowi domagają się innego koloru

2022-01-14 8:36
Maseczka ochronna ze skarpetki: ZRÓB JA W 5 MINUT
Autor: Getty Images

Policjanci w kilku włoskich miastach otrzymali różowe maseczki ochronne. Ich związek zawodowy protestuje i uważa, że przez ich noszenie funkcjonariusze wyglądają niepoważnie. Czy uda się to "odkręcić"?

Jak czytamy na portalu NIezależna.pl, dostawy maseczek FFP2 w kolorze różowym dotarły do komend policji w miastach w Lombardii, w Wenecji i na Sycylii. Maseczki tego typu są obecnie wymagane w wielu miejscach.

Związek zawodowy policjantów Sap zaapelował do szefa policji Lamberto Gianniniego, aby zapewnił funkcjonariuszom maseczki w innym kolorze.

"Wydają się ekscentryczne na tle munduru i grożą zaszkodzeniem wizerunkowi”

- poskreślano w liście. 

Szef związku zawodowego Osvaldo Paoloni stwierdził, że nie rozumie, dlaczego środki ochronne dla policjantów kupiono właśnie w takim kolorze.

Jak dodaje portal, Osvaldo Paoloni wyraził opinię, że należy dbać o „przyzwoity” wygląd funkcjonariuszy, o czym - jak dodał - przypomniano wcześniej w jednym z regulaminów.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze