W podmoskowiu rozbił się samolot

i

Autor: Telegram/Baza W podmoskowiu rozbił się samolot

Katastrofa samolotu pod Moskwą. Wstrząsające nagranie całej tragedii! [VIDEO]

2021-08-17 12:18

Samolot transportowy Ił-112V rozbił się w Kubince podczas lotu szkoleniowego pod Moskwą. Katastrofę potwierdził producent, firma United Aircraft Corporation. Według wstępnych informacji nie żyją trzy osoby. Cała tragedia została nagrana kamerą. Widać na niej jak samolot się zapala a następie spada w drzewa i wybucha.

Prototyp nowego wojskowego samolotu transportowego Ił-112V rozbił się podczas lotu szkoleniowego w rejonie Moskwy, informuje Interfax. Do wypadku doszło 17 sierpnia po południu podczas podejścia do lądowania w rejonie lotniska Kubinka - poinformowała służba prasowa United Aircraft Corporation.

Na pokładzie było trzech członków załogi. Według wstępnych danych wszyscy zginęli. Dowódcą załogi Ił-112V był Honorowy Pilot Testowy, Bohater Rosji Nikołaj Kuimow. Wraz z nim samolot był pilotowany przez pilota doświadczalnego I klasy Dmitrija Komarowa i inżyniera lotów doświadczalnych I klasy Nikołaja Chludejewa.

W internecie można zobaczyć amatorskie nagranie, podczas którego samolot leci na niskiej wysokości, następnie zapala się i spada na ziemię, gdzie dochodzi do eksplozji.

Ił-112V to prototyp samolotu, który ma niebawem zastąpić wycofywany Antonow An-26. Jest to lekki wojskowy samolot transportowy. Jego produkcją zajmuje się należąca do kombinatu UAC fabryka w Woronezu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]