Katastrofa kolejowa w Czechach! Są ofiary śmiertelne i ranni! ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA

2021-08-04 12:09
Katastrofa kolejowa w Czechach! Są ofiary śmiertelne i ranni!
Autor: EPA/MARTIN DIVISEK

Co najmniej trzy osoby zginęły, a około 40 jest rannych w wyniku zderzenia dwóch pociągów pasażerskich, do którego doszło w środę rano w kraju (województwie) pilzneńskim na zachodzie Czech - poinformowały służby ratunkowe. Szef akcji ratunkowej przekazał, że ofiary śmiertelne to najprawdopodobniej maszyniści obu składów.

AKTUALIZACJA: Liczba śmiertelnych ofiar katastrofy kolejowej w Czechach wzrosła do trzech. Po zderzeniu interweniowali ratownicy medyczni z Pilzna i sąsiednich regionów oraz pięć zespołów z sąsiednich Niemiec. Do akcji zaangażowano cztery śmigłowce ratunkowe, wysłano też zespoły wsparcia psychologicznego. Po dwóch godzinach od wypadku ratownicy wyprowadzili wszystkich pasażerów z obu składów.

Jak przekazano, spośród osób, które doznały obrażeń, siedem jest w stanie krytycznym.

Do kolizji doszło w pobliżu miejscowości Milavcze, między stacjami Domażlice i Bliżejov, krótko po godz. 8. Na miejsce wysłano karetki i pojazdy straży pożarnej. W akcji ratunkowej uczestniczą też cztery śmigłowce.

Według przedstawicieli Czeskich Kolei pociąg relacji Cheb-Praga zderzył się z lokalnym pociągiem osobowym. Według ministra transportu Karela Havliczka jeden z maszynistów zlekceważył opuszczony semafor i sygnał stop na rozjeździe Radonice.

Morderstwo w Pleszewie. Doprowadzenie oskarżonego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze