Karol III przyjmie przysięgę lojalności. Nowy król Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w parlamencie

2022-09-12 11:51
Karol III przyjmie przysięgę lojalności. Nowy król Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w parlamencie
Autor: MICHAŁ ROZBICKI/SUPER EXPRESS / Canva Zdjęcie poglądowe

Nowy król Wielkiej Brytanii Karol III przybył w poniedziałek do Pałacu Westminsterskiego w Londynie, siedziby parlamentu, gdzie przyjmie od jego obu izb kondolencje oraz przysięgę lojalności, a następnie sam zwróci się do posłów i parów.

Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Jej następcą został najstarszy syn, książę Karol. Po przejęciu tronu Karol mógł jako król przyjąć inne imię. Zdecydował się jednak pozostać przy swym pierwszym. Będzie więc rządził jako król Karol III. 

Członkowie Izby Gmin i Izby Lordów - łącznie około 900 osób - zebrali się 12 września w najstarszej sali Pałacu Westminsterskiego, Westminster Hall, gdzie jest wystawiona trumna z ciałem zmarłej w czwartek królowej Elżbiety II. Zgodnie z planem przez ponad cztery doby będzie można przejść koło trumny, aby oddać hołd zmarłej monarchini.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze