Joachim Loew kończy przygodę z reprezentacją Niemiec. Sam poprosił o skrócenie kontraktu

2021-03-09 13:15
Joachim Loew
Autor: Cyfrasport Joachim Loew

Joachim Loew po 17 latach trenowania piłkarskiej reprezentacji Niemiec zapowiedział, że chce skończyć swoją przygodę z trenowaniem. Początkowo jego kontrakt miał wygasnąć po Mistrzostwach Świata w Katarze, które są zaplanowane na 2022 rok, ale trener poprosił o skrócenie terminu.

Joachim Loew z piłkarską reprezentacja Niemiec związany jest od 17 lat. Swoją przygodę zaczął jako asystent Jurgena Klinsmana, a po mundialu w 2006 roku objął drużynę jako jej pierwszy selekcjoner. Od tamtej pory udało mu się zbudować jedną z najsilniejszych drużyn na świecie.

61-letni trener przez kilkanaście lat pracy selekcjonera zdobył ze swoimi piłkarzami między innymi tytuł Mistrzów Świata w 2014 roku, 3. miejsce na mundialu w 2010 roku, Puchar Konfederacji w 2017 roku, a także występy w finałach i półfinałach Mistrzostw Europy w 2008, 2012 i w 2016 roku.

Teraz poprowadzi niemieckich piłkarzy w swoim ostatnim wielkim turnieju, czyli w Mistrzostwach Europy - po raz czwarty i ostatni. Może tym razem uda mu się zdobyć tytuł mistrza Europy.

Loew poprosił o skrócenie kontraktu

Kontrakt Loewa miał obowiązywać do mundialu w Katarze w 2022 roku, ale 61-latek poprosił o jego skrócenie.

Podjąłem tę decyzje bardzo świadomie, z poczuciem dumy oraz wdzięczności, ale jednocześnie towarzyszy mi wielka motywacja w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy – powiedział Loew w opublikowanym oświadczeniu.

Czy teraz celem minimum dla Niemców będzie ponowny awans do półfinału na kolejnym Euro? Byłoby to piękne zwieńczenie kariery Loewa.

Natalia Gryglewska - nowa Miss Polonia przeszczęśliwa po zwycięstwie! [WYWIAD]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze