Jeszcze w maju nowa pomoc finansowa dla Polaków! Premier: Obligacje chroniące przed inflacją

2022-05-11 14:04
Będzie nowa pomoc finansowa. „Wdrażamy obligacje korzystne dla Polaków”
Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wdrażamy nowe typy obligacji, które będą korzystne dla Polaków – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chodzi o obligacje jednoroczne z oprocentowaniem na poziomie stopy referencyjnej NBP. To kolejny pomysł na pomoc finansową dla Polaków. Obligacje będzie można kupić przez internet.

Chcę powiedzieć o dobrej propozycji ze strony Ministerstwa Finansów, wdrażamy nowe typy obligacji, które będą korzystne dla Polaków i będą wyznaczać benchmark właśnie po to, aby wielkie korporacje finansowe nie były tymi, które skorzystają na trwających obecnie turbulencjach gospodarczych – powiedział w premier Mateusz Morawiecki w środę podczas wystąpienia na kongresie Impact 2022. Jak mówił, wkrótce pojawi się nowa obligacja, powiązana ze stopami procentowymi NBP. - Będą to nowe obligacje jednoroczne z oprocentowaniem na poziomie stopy referencyjnej NBP, a więc obecnie 5,25 proc. – powiedział premier.

Kwaśniewski: Putin pokazał mi "guzik atomowy"

Premier: Obligacje będzie można kupić przez telefon, przez internet

Dodał, że "poza tym są obligacje o wyższym oprocentowaniu, które są już dostępne, ale będziemy je promować szerzej, nie tylko w sieci banku PKO BP, ale także w innych bankach". "Sieć zostanie powiększona do 1,5 tys. placówek, poza tym obligacje będzie można kupić przez telefon, przez internet. Będą to obligacje chroniące Polaków przed inflacją" - mówił szef rządu.

Z prezentacji, jaka pojawiła się podczas wystąpienia premiera, wynika, że zostaną także zaoferowane obligacje dwuletnie z dodatkową marżą ponad stopę referencyjną. Szczegóły nowej oferty MF mają zostać zaprezentowane w trzeciej dekadzie maja, a papiery trafią do sprzedaży w czerwcu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze