Jest NOWA DATA końca wojny w Ukrainie! To nie 9 maja. Ukraiński wywiad zdobył nowe informacje

2022-05-04 15:00
żołnierze rosyjscy
Autor: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Wojna potrwa jeszcze wiele miesięcy? Wiele wskazuje na to, że spełniają się czarne scenariusze. Ukraiński wywiad dotarł do informacji rozpowszechnianych wśród rosyjskich żołnierzy. Podaje się im nową datę zakończenia wojny w Ukrainie. Wygląda na to, że działania wojenne potrwają dłużej niż wskazywały na to prognozy niektórych ekspertów.

Wśród rosyjskich żołnierzy rozpowszechniana jest informacja dotycząca terminu zakończenia działań wojennych w Ukrainie. Udało się ją przechwycic ukraińskiemu wywiadowi wojskowemu.

- Wśród wojsk rosyjskiego okupanta rozpowszechniana jest informacja, że termin zakończenia tzw. „specjalnej operacji wojskowej” wyznaczony jest do września 2022 r. - informują na Facebooku ukraińskie służby.

Przypomnijmy - Rosja rozpoczęła swoją inwazję na Ukrainę 24 lutego, ale Putin wciąż określa ją jako „specjalną operację wojskową” i nie wypowiedział formalnie wojny. Do tej pory, większość ekspertów twierdziła, że 9 maja - w Dniu Zwycięstwa nad Niemcami w II wojnie światowej - Putin ogłosi sukces militarny na Ukrainie. Tego dnia w Moskwie odbywa się zwykle defilada wojskowa, a rosyjscy przywódcy zgodnie z tradycją oglądają ją ze stanowiska przy mauzoleum Włodzimierza Lenina na Placu Czerwonym.

Teraz, według ekspertów, bardziej prawdopodobne jest jednak, że Putin wykorzysta 9 maja, by ogłosić powszechną mobilizację.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze