Jerzy Brzęczek NIE JEST już selekcjonerem reprezentacji Polski! Kto go zastąpi?

2021-01-18 13:09
Jerzy Brzęczek
Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Jerzy Brzęczek zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Taką informację w poniedziałek, 18 stycznia podał Polski Związek Piłki Nożnej. Brzęczek stanowisko selekcjonera Polski pełnił od 12 lipca 2018 roku.

Spis treści

  1. Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski
  2. Kto zastąpi Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?
  3. Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Informacja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski pojawiła się w poniedziałek, 18 stycznia na Twitterze. Za pracę z kadrą 49-latkowi podziękował Zbigniew Boniek.

Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Kto zastąpi Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?

Póki co, nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W czwartek, 21 stycznia o godz. 15 (po posiedzeniu zarządu PZPN) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Bońka. Być może wtedy dowiemy się czegoś więcej.

Jerzy Brzęczek zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski objął 12 lipca 2018 roku po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Biało-Czerwoni nie zdołali wtedy awansować do fazy pucharowej. Brzęczek na stanowisku zastąpił Adama Nawałkę.

Brzęczek kadrę poprowadził w sumie w 24 spotkaniach. 12 z nich wygrał, 5 zremisował, a w 7 odniósł porażkę. Pierwszym meczem, w którym 49-latek mógł sprawdzić się jako trener, był pojedynek z Włochami - 7 września 2018 roku. Polacy zremisowali wtedy 1:1. Ostatnim meczem Brzęczka było spotkanie w Lidze Narodów z Holandią, 18 listopada 2020 roku. Biało-Czerwoni przegrali z Oranje 1:2.

Czy poznasz polskie kluby piłkarskie po herbie? Będzie trudniej niż myślisz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek banał na rozgrzewkę. Do kogo należy ten herb?
Herb Legii Warszawa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze