Więzienie Nara

i

Autor: Tamago Moffle/Flickr Więzienie Nara

Ciekawostki

To 115-letnie więzienie zamieni się w luksusowy hotel! Do dyspozycji gości 48 pokoi

2023-09-26 12:54

Pobyt w hotelu to z pewnością miły akcent letniego wypoczynku. Luksusowe obiekty powstają w wielu pięknych miejscach, za pobyt w których niejednokrotnie trzeba słono zapłacić. Jak się okazuje, idealnie na hotel może nadawać się 115-letnie więzienie. Właśnie taki budynek w turystyczny raj chce przekształcić pewna firma wypoczynkowa.

Więzienie Nara stanie się luksusowym hotelem

Więzienie Nara w Japonii ma stać się luksusowym hotelem – podaje Business Insider. Obiekt ma 115 lat i powstał w okresie Meiji, który w historii Kraju Kwitnącej Wiśni przypadał na lata panowania cesarza Mutsuhito w latach 1868-1912. Więzienie Nara w Japonii zbudowano w 1908 roku, a w 2017 roku obiekt uznano za dobro kulturalne kraju – podaje Business Insider. Takie plany wobec budynku ma japońska firma wypoczynkowa Hoshino Resorts, która swój pierwszy kurort otworzyła jeszcze w 1914 roku. Obecnie siedziba firmy mieści się w miejscowości Karuizawa, w prefekturze Nagano. Więzienie ma zostać całkowicie odrestaurowane i zgodnie z planami potentata przerodzić się w luksusowy hotel, który tak jak kompleks więzienny będzie miał konstrukcję przypominającą gwiazdę.

Jak czytamy, nowy hotel Nara ma mieć powierzchnię ok. 6 tys. 224,5 metrów kwadratowych, a w środku oprócz pokoi znajdą się m.in. restauracja, foyer oraz muzeum.

Prestiżowy projekt dla rządu, jego elegancka konstrukcja z czerwonej cegły ucieleśnia ambicje i kunszt ery Meiji, gdy Japonia otworzyła swoje drzwi na świat. W dawnym ośrodku zatrzymań znajduje się system Haviland, w którym centralna wieża strażnicza nadzoruje wiele promienistych skrzydeł cel. Do dziś jest to kwintesencja modelu „nowoczesnego więzienia” w Japonii – czytamy na stronie internetowej Hoshino Resorts.

Jak podaje firma, nowy hotel ma zostać otwarty w 2026 roku.

Podziemne przeprawy łodzią i ukryte skarby. Oto małopolskie kopalnie soli!

Gen. Skrzypczak o planach Putina
Źródło: To 115-letnie więzienie zamieni się w luksusowy hotel! Do dyspozycji gości 48 pokoi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE