Jakub Świerczok - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram i inne informacje o piłkarzu

2021-06-23 15:15
Jakub Świerczok
Autor: Fot. screen YouTube PiastGliwiceTV / https://www.youtube.com/watch?v=mYGT-52RpTI Jakub Świerczok

Jakub Świerczok to jeden z zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski. Co wiadomo na temat futbolisty? Z naszego artykułu dowiecie się między innymi, czy ma dziewczynę, ile ma wzrostu, gdzie gra i czy jest aktywny w mediach społecznościowych.

Jakub Świerczok - wiek, wzrost, dziewczyna, zarobki, Instagram. Między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Jakub Świerczok znalazł się wśród piłkarzy, których Paulo Sousa wybrał do piłkarskiej reprezentacji Polski. Świerczok stoi teraz przed wielką szansą na przejście do historii polskiego futbolu. Chodzi oczywiście o EURO 2021. Piłkarz będzie wraz z pozostałymi zawodnikami walczył najpierw o wyjście z grupy, a jeśli to się uda - o jak najdłuższy udział w Piłkarskich Mistrzostwach Europy 2021. Zawodnik z numerem 24 odznacza się wielkim talentem i umiejętnościami, co zawsze udowadnia podczas meczów klubowych i reprezentacyjnych. A czego można się o nim dowiedzieć poza boiskiem? Zebraliśmy najciekawsze informacje na temat Jakuba Świerczoka.

Strajk pielęgniarek w Siedlcach

Jakub Świerczok - wiek

Ile lat ma Jakub Świerczok? Piłkarz przyszedł na świat 28 grudnia 1992 roku w Tychach. Oznacza to, że na Euro 2021 jedzie mając 28 lat.

Jakub Świerczok - wzrost

Ile wzrostu ma Jakub Świerczok? Polski napastnik ma 179 centymetrów wzrostu. Przy takich warunkach fizycznych świetnie sprawdza się na swojej pozycji.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Jakub Świerczok - Transfermarkt

Wiele ciekawych informacji można znaleźć na profilu zawodnika na stronie transfermarkt.pl. Dowiadujemy się z niej, że Jakub Świerczok występuje zwykle na pozycji środkowego napastnika, jest prawonożny, a jego aktualna cena na rynku transferowym to 3 miliony euro.

Jakub Świerczok - Łudogorec Razgrad

Aktualnie Jakub Świerczok jest piłkarzem Łudogorec Razgrad. To bułgarski klub z siedzibą w mieście Razgrad. Polak został kupiony przez Bułgarów w 2018, ale w 2020 wypożyczył go polski klub, w którym Świerczok miał już okazję grać.

Jakub Świerczok - Piast Gliwice

Pierwsze występy w Piaście Gliwice Jakub Świerczok zaliczył w sezonie 2012/2013. Grał wówczas w młodzieżówce klubu. Obecny kontrakt na wypożyczenie Świerczoka do Piasta Gliwice wygasa 30 czerwca 2021.

Jakub Świerczok - Legia Warszawa

Przed transferem do Piasta Gliwice mówiło się, że zawodnik może zostać wypożyczony przez Legię Warszawa. Ostatecznie jednak skauci Wojskowych nie zdecydowali się na napastnika z Tych.

Jakub Świerczok - zarobki

Obecnie nie wiadomo, ile zarabia Jakub Świerczok. Możemy się jednak domyślać, że to kwota liczona w dziesiątkach tysięcy euro miesięcznie. Pamiętajmy też, że Świerczok zawalczy o premie za udział w EURO 2021.

Jakub Świerczok - kontuzja

Jakub Świerczok bardzo wcześnie musiał się zmagać ze skutkami ciężkiej kontuzji, której doznał w 2012 roku podczas meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Portugalią. Świerczok zerwał wówczas więzadła krzyżowe. Ten uraz wyeliminował go z gry na pół roku. Na boisko mógł wybiec dopiero w 2013, ale wówczas ponownie zerwał więzadła w lewym kolanie. Dawna kontuzja odezwała się też na początku 2021 po jednym z meczów Piasta Gliwice. Miejmy nadzieję, że na EURO 2021 Łukaszowi Świerczokowi nie będzie przeszkadzał żaden ból.

Jakub Świerczok - dziewczyna

Czy Jakub Świerczok ma dziewczynę? Tak. I co ciekawe, ona również zawodowo uprawiała sport i reprezentowała kraj. Dziewczyna Jakuba Świerczoka to Alina Wojtas - piłkarka ręczna, występująca na pozycji prawej lub lewej rozgrywającej. Grała w kadrze narodowej i klubie Zagłębie Lubin. Po zakończeniu kariery wyjechała wraz z Jakubem do Bułgarii. Zobaczcie, jaka była na boisku:

Jakub Świerczok - Instagram

Jakub Świerczok posiada konto na Instagramie. Funkcjonuje ono pod nazwą swierczok70. Można tam znaleźć nie tylko zdjęcia z boiska. Okazuje się bowiem, że Jakub Świerczok to zapalony wędkarz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze