Jak oszczędzać prąd. Nowy poradnik TAURONA

2023-01-25 9:21 Materiał sponsorowany
TAURON
Autor: Materiały prasowe TAURON

Co zrobić, aby ograniczyć zużycie prądu w przedsiębiorstwie, gospodarstwie domowym i tym samym w pełni skorzystać z rządowych rozwiązań - doradzają eksperci energetycznego lidera w nowym poradniku. Publikacja dostępna jest na www.lepiej.tauron.pl/oszczędzanie.

Warto oszczędzać

TAURON przekonuje swoich klientów do mikrooszczędności. Zauważalne zmniejszenie zużycia prądu, a to realna korzyść dla budżetu gospodarstwa domowego. Nawet o kilkanaście procent może spaść domowe zapotrzebowanie na energię elektryczną tylko dzięki zmianie nawyków jej użytkowania.

- Najtańszą energią jest ta niewykorzystana, dlatego tak ważnym jest efektywne zarządzanie domowym zużyciem prądu. Wspieramy naszych klientów we wdrażaniu dobrych nawyków i optymalnych rozwiązań technologicznych dla domu, które przyniosą oszczędności i pozwolą w pełni skorzystać z rozwiązań Tarczy Solidarnościowej - mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż - Pomocne wskazówki naszych ekspertów publikujemy regularnie w na blogu lepiej.tauron.pl, w social mediach, a teraz także w praktycznym bezpłatnym poradniku - dodaje prezes.

Pięć kroków do domowych oszczędności

Dowiedz się, ile prądu zużywasz, zlokalizuj najbardziej prądożerne urządzenia, optymalizuj zużycie energii, korzystaj z nowoczesnych technologii i wreszcie zmień swoje nawyki - to pięć kroków do efektywnego obniżenia zużycia energii.

Każdy może także skorzystać z opracowanej przez ekspertów TAURONA w nowym ebooku listy 24 zaleceń dotyczących codziennego oszczędzania prądu. Dobre praktyki eksploatacyjne przynoszą szybkie efekty – przekonują energetyczni eksperci. Zużycie energii zostanie ograniczone, przy jednoczesnym poprawieniu sprawności urządzeń i zmniejszeniu ryzyka awarii.

Optymalizując zużycia energii w gospodarstwie domowym, warto zacząć od audytu. Polega on na ustaleniu, które urządzenia i jakie rutynowe zachowania skutkują największym wydatkowaniem energii. Starannie przeprowadzony audyt, opracowanie zaleceń optymalizacyjnych i ich konsekwentne wdrażanie zapewnia wymierne oszczędności. Już sama świadomość, ile energii konsumują poszczególne urządzenia, sprawi, że domownicy zaczną ich używać w sposób bardziej celowy i przemyślany.

Warto również wziąć pod uwagę rozwiązania technologiczne wspierające efektywność energetyczną. Zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na media energetyczne zmniejsza się po zainstalowaniu nawet najprostszych rozwiązań z zakresu smart home tj. termostaty czy inteligentne oświetlenie.

Więcej na temat metod oszczędzania energii w nowym poradniku na lepiej.tauron.pl/oszczędzanie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze