Luzowanie obostrzeń. WRACAJĄ koncerty! Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!

i

Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń. WRACAJĄ koncerty! Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!

Luzowanie obostrzeń. WRACAJĄ koncerty! Minister zdrowia podał konkretną datę!

2021-04-28 11:37

Imprezy masowe będzie można zorganizować już w maju! Taką informację podczas konferencji prasowej podał minister zdrowia. Luzowanie obostrzeń w Polsce obejmie m.in. powrót koncertów. Kiedy dokładnie powrócą imprezy masowe? Sprawdźcie w naszym materiale!

Luzowanie obostrzeń. Wracają imprezy masowe

W środę, 28 kwietnia przedstawiciele rządu ogłosili plan luzowania obostrzeń w Polsce. Oznacza to koniec lockdownu w kraju. Luzowanie obostrzeń rozpocznie się już 1 maja. Otwarte zostaną wtedy obiekty sportowe i baseny. Będzie też możliwe uprawianie sportu w obiektach zamkniętych - z limitem do 50 osób. Od 4 maja dzieci wrócą do nauki stacjonarnej, otwarte zostaną też m.in. galerie handlowe. Co jeszcze się zmieni? Jak będzie wyglądać luzowanie obostrzeń w Polsce? Sprawdźcie w materiale poniżej:

Harmonogram luzowania obostrzeń od 1 maja. Co będzie otwarte? [DATY, TERMINY, ZASADY]

Co ważne będą mogły też odbywać się imprezy masowe. Kiedy? I na jakich zasadach wrócą koncerty?

Raport z anteny 27.04, godz.10

Imprezy masowe koronawirus. Kiedy będzie można pójść na koncert?

Luzowanie obostrzeń w Polsce dotyczy także imprez masowych w dobie koronawirusa. Te będą mogły być organizowane już od 15 maja. Obowiązują jednak limity. Na imprezie masowej będzie mogło spotkać się maksymalnie 25 osób. Co ważne, musi ona odbywać się na zewnątrz. Limity na imprezach masowych zostaną zwiększone od 29 maja. Wtedy np. na koncercie będzie mogło pojawić się do 50 osób. Co ważne, taka impreza masowa może odbyć się w lokalu zamkniętym. Takie same limity obowiązują też na weselach czy komuniach.

Jak podkreślili przedstawiciele rządu, limity na imprezach masowych mają być zwiększane. Wszystko zależy jednak od liczby zachorowań w Polsce oraz tempa szczepień.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków