IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w weekend 05.02 - 06.02

i

Autor: IMGW IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w weekend 05.02 - 06.02

IMGW ostrzega: na drogach będzie ślisko! W weekend może także wiać!

2022-02-04 9:53

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Alerty obowiązują we wschodniej połowie kraju. Pogoda w weekend także nie będzie nas rozpieszczać. Ponownie musimy się szykować na mocny wiatr, jednak nie ma być on tak dotkliwy jak przed tygodniem.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami wydano dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego i południowej części województwa małopolskiego. Na obszarze objętym ostrzeżeniami IMGW prognozuje opady deszczu lub mżawki, a także opady marznącego deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Opady te będą powodowały gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przewiduje, że w piątek na wschodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem. Należy się też spodziewać opadów marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź. Po południu IMGW przewiduje wiatr południowo-zachodni, "wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego"

Dla Niemców ceny na polskich stacjach są niskie

W niedzielę podobnie. Wiatr po raz kolejny może dać o sobie we znaki na północy oraz w centrum kraju.

W weekend ponownie może mocno wiać!

W sobotę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm do 7 cm. Temperatura maksymalna od 0°C w dolinach karpackich do 3 st.C w centrum i 5 st.C na zachodzie oraz 6 st.C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na południowym zachodzie i nad morzem do 70 km/h, w głębi kraju do 65 km/h, zachodni. W Karpatach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Zarówno sobota jak i niedziela to kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W sobotę na północy oraz południu kraju wiatr może wiać z prędkością 70-72 km/h. W porywach wiatr może osiągnąć nawet 90 km/h.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w sobotę 5.02.

i

Autor: IMGW Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w sobotę 5.02.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w niedzielę 06.02.

i

Autor: IMGW Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w niedzielę 06.02.