Im więcej dzieci, tym mniej podatków! Rząd szykuje rewolucję

2021-09-24 15:53
Brakuje rodzin zastępczych
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Brakuje rodzin zastępczych

Będzie dodatkowa ulga podatkowa dla rodziców, którzy mają więcej dzieci! Sejmowa komisja finansów przyjęła poprawkę do Polskiego Ładu przewidująca dodatkowe odliczenie w kwocie 85 tys. zł, a więc takiej, jak w przypadku PIT dla młodych. Co to oznacza w praktyce? O jak duże rodziny chodzi?

Bez podatku dla rodzin wielodzietnych

Rodziny z co najmniej czwórką dzieci nie zapłacą podatku? Poprawkę do Polskiego Ładu, zakładającą wprowadzenie dodatkowej ulgi złożyli posłowie partii Republikanie i przyjęli członkowie Sejmowej Komisji Finansów. Zmiany, jeżeli zostaną przyjęte przez parlament, będą obowiązywały od przyszłego roku. Poprawka przewiduje dodatkowe odliczenie w kwocie 85 tys. zł, a więc takiej, jak w przypadku PIT dla młodych. W praktyce to likwidacja podatku dochodowego dla dużych rodzin, mówi Jan Sarnowski, wiceminister finansów:

Czytaj także: Niezaszczepiony na kwarantannie BEZPOWROTNIE straci pensję! RADYKALNE rozwiązanie najpóźniej od 1 listopada

- Kwota wolna będzie wynosić 30 tys. zł plus kwotę dodatkowej ulgi, czyli w sumie 115 per rodzic, czyli w przypadku osób wspólnie rozliczających się, ponad 230 tysięcy złotych. To prawdziwa rewolucja w polityce prorodzinnej, uważa Sarnowski. - Skorzysta na niej oczywiście pracownik, osoba prowadząca działalność gospodarczą na skali, ale też  osoba prowadząca działalność gospodarczą na "liniówce" i co ważne - ryczałtowcy - dodaje wiceminister.

Poprawkę w tej sprawie złożył poseł Włodzimierz Tomaszewski z partii Republikanie. Z ulgi ma skorzystać ponad 50 tysięcy rodzin.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze