Niezaszczepiony na kwarantannie BEZPOWROTNIE straci pensję! RADYKALNE rozwiązanie najpóźniej od 1 listopada

2021-09-24 15:01
Inflacja „zjadła”  już ok. połowę  wzrostu przeciętnego wynagrodzenia
Autor: Pixabay.com Inflacja „zjadła” już ok. połowę wzrostu przeciętnego wynagrodzenia

Niezaszczepiony pracownik przebywający na kwarantannie nie będzie otrzymywać odszkodowania za stracone zarobki. Nowe prawo ma wejść w życie najpóźniej 1 listopada w całych Niemczech. "To kwestia sprawiedliwości wobec tych, którzy zostali już zaszczepieni" - tak władze argumentują swoją decyzję dotyczącą wprowadzenia tego radykalnego rozwiązania.

Władze niemieckich landów decyzję na temat wprowadzenia nowego prawa podjęły w tym tygodniu. W środę odbyła się konferencja ministrów zdrowia tych jednostek terytorialnych. Niektóre z nich już wcześniej zdecydowały, że nie będą rekompensować utraconych w czasie kwarantanny zarobków osób niezaszczepionych. Teraz jednak, zasada ta będzie obowiązywać w całych Niemczech.

Jest jedyny wyjątek od tej reguły. Nie będzie ona dotyczyć tych, którzy nie zostali zaszczepieni ze względów medycznych.

- Zgadzamy się, że jest najwyższy czas na stworzenie jasnych zasad – powiedział cytowany przez Deutsche Welle Klaus Holetschek, minister zdrowia Bawarii i przewodniczący konferencji ministrów zdrowia. – Dlatego najpóźniej od 1 listopada w całych Niemczech nie powinno być już żadnych odszkodowań dla nieszczepionych osób, które muszą przejść kwarantannę jako osoby kontaktowe lub powracające z podróży, a które w rzeczywistości mogły zostać zaszczepione.

"To kwestia sprawiedliwości" - dodają politycy.

Czy podobny pomysł przyjmie się w Polsce? Podoba się on niektórym politykom. Pozytywnie na jego tmat wypowiedział się np. Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

- W Niemczech niezaszczepieni nie będą otrzymywać wynagrodzenia za okres przebywania na kwarantannie - napisał na Twitterze. - Jeśli mamy uchronić polskie firmy przed lockdownem, pora najwyższa i u nas wprowadzić podobne rozwiązania.

Raport z Anteny 24.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE