Ile zarabia Twój szef? Wyniki tej ankiety zwalają z nóg

2022-08-22 12:56
Ile zarabia Twój szef? Wyniki tej ankiety zwalają z nóg
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Przeciętny prezes zarządu dużej firmy w Holandii zarabia 40 razy więcej od swoich pracowników, wynika z ankiety dziennika "De Volkskrant". Jednocześnie wynagrodzenia prezesów wzrosły w ubiegłym roku o jedną trzecią, a pracowników o 2,2 procent - wskazano.

Z przeprowadzonych wśród 112 największych firm w Niderlandach badań holenderskiego dziennika "De Volkskrant" wynika, że w 2021 r. przeciętne wynagrodzenie szefów zarządów w tym kraju wyniosło 2,8 mln euro i było wyższe o jedną trzecią w stosunku do poprzedniego roku. W tym samym okresie wynagrodzenia pracowników wzrosły jedynie o 2,2 procent.

Gazeta wyjaśniła, że tak duży wzrost wynagrodzeń prezesów wynikał z ożywienia gospodarczego po pandemii COVID-19. "W efekcie wiele spółek radziło sobie lepiej niż oczekiwano, co znalazło odzwierciedlenie w rocznych premiach dyrektorów. Ponieważ giełdy również radziły sobie dobrze w ubiegłym roku, wzrosła wartość ich pakietów akcji" – zaznaczono w dzienniku.

Najlepiej opłacani prezesi firm

Jak wynika z badania gazety, zdecydowanie najlepiej opłacanym prezesem zarządu był Lucian Grainge - brytyjski szef Universal Music Group (UMG), który zarobił w 2021 r. 274,3 mln euro. "De Volkskrant" zaznaczyło, że była to premia za udany debiut na giełdzie w Amsterdamie we wrześniu ubiegłego roku.

Na kolejnym miejscu znalazł się szef platformy rezerwacyjnej Booking.com. Glen Fogel zarobił ponad 10 razy mniej niż szef UMG, ale i tak prawie 25 mln euro.

10-letnia dziewczynka mało nie straciła życia na plaży pełnej ludzi

QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Cebula to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze