Ile w tym roku zbierze WOŚP? Są wyliczenia ekspertów. Ta suma powala!

2023-01-18 18:48
WOŚP
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

WOŚP 2023 zagra już w ostatni weekend stycznia! W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie świętować 31. Czy po raz kolejny zostanie pobity rekord zebranych środków? Jaka kwota zasili konto fundacji WOŚP? Pomimo kryzysu Polacy chcą wciąż pomagać i wrzucić do skarbonek chociaż symboliczną sumę.

W 2021 roku po raz pierwszy w historii zbiórka na WOŚP przekroczyła 200 milionów złotych i wyniosła dokładnie 210 813 830,10 zł, rok temu zebrano ponad 224 mln zł. Tegoroczny 31. W ciągu 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać łącznie ponad 1,75 mld złotych, za które zakupione zostało około 69 tys. urządzeń.

Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Według ekspertów w tym roku na konto WOŚP po raz kolejny trafi rekordowa kwota. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 odbędzie się 29 stycznia. Tradycyjnie ten dzień to niedziela. WOŚP wspierać można na różne sposoby. Możemy zarówno wrzucić pieniądze do tradycyjnej puszki wolontariusza, jak również przelać pieniądze na konto fundacji.

Ile w tym roku zbierze WOŚP? Są wyliczenia ekspertów

Eksperci spodziewają się zebrania w tym roku około ćwierci miliarda złotych przez WOŚP! Pomimo inflacji wciąż chcemy pomagać i chętnie bierzemy udział w licytacjach i obchodach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czy te prognozy się sprawdzą? Pozostaje nam czekać i trzymać kciuki!

Kamil Kosowski, były reprezentant Polski o wyborze nowego selekcjonera

QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Jak dobrze znasz zdobywców Złotych Malin?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Autorką książki "365 dni", na podstawie której powstał zdobywca Złotej Maliny 2021 za najgorszy scenariusz jest:
QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Znasz zdobywców Złotych Malin?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze