wesele

i

Autor: pixabay.com Wesela w czasach pandemii koronawirusa. Iławianie komentują nowe zakazy [SONDA]

Ile pieniędzy do koperty na wesele 2021? Jaka kwota spełnia oczekiwania? Stawki ZASKAKUJĄ

2021-05-15 9:22

Ile dać do koperty na wesele? To pytanie najczęściej zadają sobie goście zaproszeni na ślub. Jaka suma zadowoli nowożeńców? Okazuje się, że odpowiedź w tej kwestii nie jest jednoznaczna. Każdy z zaproszonych jest inaczej powiązany z panem i panną młodą: niektórzy są bliską rodziną, pozostali- bliskimi przyjaciółmi, jeszcze inni - trafiają na wesele przypadkiem jako osoba towarzysząca. Sprawdźcie poniżej, ile powinno się włożyć do koperty nowożeńcom i kto powinien to zrobić.

Wszystko już jasne: wesela w 2021 będzie można już organizować. Oczywiście z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i limitów. Ponadto, w weselach będzie mogła uczestniczyć dowolna liczba osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Według opublikowanego 6 maja rozporządzenia: 

  • od 15 maja na weselu może pojawić się maksymalnie 25 osób - na otwartym powietrzu lub w lokalu/budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie
  • od 28 maja w weselu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób - imprezę można zorganizować również w lokalu

Wraz ze wznowieniem hucznych imprez weselnych, pojawia się pytanie i odwieczny problem dotyczący zakupu prezentów czy obdarowania nowożeńców pieniędzmi.  Zdecydowanie bardziej popularną formą od dłuższego czasu jest włożenie odpowiedniej kwoty parze młodej do koperty, niż kupowanie symbolicznego podarku. Nieoficjalnie mówi się, że stanowi to dla nich dużą pomoc, chociażby dlatego, że właśnie wtedy zwraca im się część poniesionych kosztów za wesele. Ile powinno się w takim razie włożyć do koperty na wesele 2021, aby zachować klasę i nie wyjść na sknerę? Czy istnieją jakieś stałe stawki? 

Spis treści

  1. Pieniądze do koperty dla pary młodej na wesele 2021. Stawka może zaskoczyć
  2. Ile pieniędzy dać do koperty na wesele 2021, jeśli jesteś rodziną?
  3. Ile pieniędzy dać do koperty na wesele 2021, jeśli jesteś znajomym? 

Pieniądze do koperty dla pary młodej na wesele 2021. Stawka może zaskoczyć

Niewątpliwym jest, iż organizacja wesela to duże przedsięwzięcie i jednocześnie przeżycie dla pary młodej. Nie da się ukryć, że współcześnie koszty imprezy bardzo często zwalają z nóg. Wesele można zrobić za 5000 zł, za 50 000 zł albo znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, ile osób znajdzie się na sali weselnej i jaki będzie standard wesela. Niestety, niektórzy nie patrzą realnie na całą sytuację i swój budżet: zdarza się, że nowożeńcy, aby spełnić oczekiwania rodziny i gości zaciągają nawet na tę okoliczność kredyt. Jedno jest jednak pewne: nawet jeżeli wszyscy goście włożą do koperty pieniądze parze młodej - koszty wesela nigdy w całości się nie zwrócą. Młoda para, która myśli inaczej, może być niemiło zaskoczona. Przyjęły się jednak określone stawki, które należy przyjąć przy obdarowywaniu nowożeńców. Spore znaczenie w wyborze kwoty, którą włożymy do weselnej koperty, ma pokrewieństwo z młodą parą. 

Ile pieniędzy dać do koperty na wesele 2021, jeśli jesteś rodziną?

Rzecz jasna najwięcej powinni włożyć do koperty rodzice, jeśli nie pokrywają już wcześniejszych kosztów wesela. Rodzice chrzestni powinni dać nawet 1000 zł. Dalsza rodzina - dziadkowie, rodzeństwo - też mają spory wydatek. Oni powinni do koperty włożyć co najmniej 500 zł lub więcej. Wszystko zależy od tego, czy wybierają się na wesele sami, czy z partnerem, a może całą rodziną. A co z wujkami, ciociami, kuzynami i innymi krewnymi? Im wypada włożyć do koperty ok. 300-400 zł. Kwota 400 złotych jest sumą przyzwoitą i z pewnością nie będzie z nią wpadki.

Ile pieniędzy dać do koperty na wesele 2021, jeśli jesteś znajomym? 

W przypadku przyjaciół i znajomych niespokrewnionych z parą młodą odpowiednią stawką powinna być koperta z kwotą 300 zł. 

Raport z anteny 12.05, godz.10
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?