Autor: PAP/EPA/JAMES ROSS Iga Świątek o klasę lepsza od Cristiny Bucsy. Polka już w 4. rundzie Australian Open

2023-01-20 7:28

Iga Świątek w błyskawicznym tempie awansowała do 4. rundy Australian Open. Polka pokonała Cristinę Bucsę (6:0, 6:1). Polsko-hiszpański pojedynek trwał zaledwie 55 minut! 21-letnia Świątek już może szykować się do kolejnego meczu w Melbourne.

Iga Świątek - Cristina Bucsa

Pierwszy set piątkowego starcia trzeciej rundy Australian Open miał błyskawiczne tempo. Trwał zaledwie 22 minuty, a Polka pokazała piekielną moc i wygrała go 6:0! W całym secie Świątek zaledwie straciła sześć punktów, a setna rakieta świata nie miała żadnych tenisowych argumentów, aby odpowiedzieć na świetnie grającą 21-latkę z Raszyna.

W drugim secie kompletnie nic się nie zmieniło. Hiszpanka nie potrafiła znaleźć sposobu na konsekwentną do bólu Świątek. Przy stanie 5:0 Bucsa wywalczyła pierwszego gema w spotkaniu. Chwilę później Świątek zakończyła mecz własnym podaniem. Całe starcie trwało niecałą godzinę i było jednym z najkrótszym meczów Polki w całej karierze.

Iga Świątek w Australian Open 2023

Iga Świątek jest jedną z głównych faworytek Australian Open 2023. Rozstawiona z numerem 1 Polka pokonała już Jule Niemeier i Camilę Osorio. Na ten moment pierwsza rakieta świata nie straciła jeszcze seta w Melbourne i po raz kolejny zagra w czwartej rundzie Australian Open.

Kiedy mecz Igi Świątek?

Iga Świątek w 4. rundzie Australian Open zagra z Eleną Rybakiną, która w ostatnim meczu pokonała Danielle Collins (6:2, 5:7, 6:2). Tym samym Polka nie zrewanżuje się Amerykance za ubiegłoroczną porażkę w półfinale w Melbourne. Mecz pomiędzy Świątek, a reprezentantką Kazachstanu najprawdopodobniej odbędzie się w niedzielę (22 stycznia).

Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Źródło: Iga Świątek o klasę lepsza od Cristiny Bucsy. Polka już w 4. rundzie Australian Open