Iga Świątek - Jule Niemeier. Wynik meczu pierwszej rundy Australian Open 2023

Autor: PAP/EPA/LUKAS COCH Iga Świątek - Jule Niemeier. Wynik meczu pierwszej rundy Australian Open 2023

Iga Świątek - Jule Niemeier. Trudny bój Polki w pierwszej rundzie Australian Open

2023-01-16 11:37

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Australian Open 2023. Najlepsza polska tenisistka zmierzyła się w pierwszej rundzie z Jule Niemeier. Świątek po blisko dwugodzinnym boju pokonała rywalkę 6:4, 7:6 i już może przygotowywać się do meczu drugiej rundy.

Iga Świątek w Australian Open 2023

Iga Świątek udała się na Australian Open, jako pierwsza rakieta świata i jedna z głównych faworytek do końcowego triumfu. Polka w swojej kolekcji ma wiele triumfów. Brakuje jej m.in. zwycięstwa w Australian Open. W poprzednim roku odpadła ona na etapie półfinału. Jak będzie tym razem?

Iga Świątek - Jule Niemeier

Drabinka Australian Open 2023 jest doskonale znana od kilku dni. Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z Jule Niemeier. Niemka to 69. rakieta świata. Obie zawodniczki miały już okazję się ze sobą zmierzyć w US Open 2022. Po trzysetowym boju górą była Świątek, która zmierzała wówczas po końcowy triumf w turnieju.

Mecz Świątek - Niemeier rozpoczynał sesję wieczorną w Melbourne. Początek spotkania okazał się bardzo wyrównany. Obie tenisistki broniły, jak lwice, swojego podania i pierwsze dziewięć gemów nie przyniosło przełamania. 21-letnia Polka wykorzystała swoje okazje przy stanie 5:4 i przełamała serwis swojej rywalki. W kluczowej akcji Niemka odegrała piłkę w siatkę i tym samym pierwszy set padł łupem Świątek.

23-letnia Niemka nie załamała jednak rąk i drugiego seta rozpoczęła od przełamania serwisu Świątek i prowadzenia 2:0. Niemeier bardzo dobrze serwowała od początku meczu, co pozwalało jej skutecznie walczyć z Polką. Świątek udowodniła, że potrafi wyjść z każdej trudnej sytuacji. 21-latka z Raszyna w dziesiątym gemie przełamała serwis rywalki, a kilka minut później mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym meczu. - Cieszę się z tego zwycięstwa. Jule jest dobrą zawodniczką. To było do przewidzenia, że zagra w taki sposób. Ona ma dobry serwis i pierwszą piłkę. Pierwsza runda jest zawsze zaskakująca, ale dobrze, że udało mi się wygrać - powiedziała Świątek w pomeczowym wywiadzie.

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

Iga Świątek w drugiej rundzie Australian Open 2023 zmierzy się z Camilą Osorio, która w pierwszym meczu pokonała 6:4, 6:1 Pannę Udavardy. Mecz najprawdopodobniej odbędzie się w środę (18 stycznia).