Autor: PAP/EPA/JAMES ROSS Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Australian Open 2023. Polka nie dała szans Camili Osorio

2023-01-18 3:23

Iga Świątek bez większych problemów pokonała Camilę Osorio (6:2, 6:3) i awansowała do trzeciej rundy Australian Open. To spotkanie pokazało, że Polka rozkręca się z meczu na mecz.

Iga Świątek w Australian Open

W pierwszym meczu Australian Open Iga Świątek pokonała Jule Niemeier (6:4, 7:5). To był jednak trudny mecz dla Polki, która musiała przeciwstawić się naprawdę dobrze grającej Niemce. Nic dziwnego, że przed meczem drugiej rundy pojawiło się wiele wątpliwości, co do formy Świątek.

Polka szybko odpowiedziała na wiele pytań w starciu z Camilą Osorio, które rozpoczęło się o godzinie 1:00 czasu polskiego. Iga Świątek od samego początku doskonale spisywała się na korcie i po czterech gemach prowadziła 4:0. Zresztą pierwszy set trwał zaledwie 38 minut, a Polka oddała rywalce z Kolumbii zaledwie dwa gemy.

Druga partia była nieco dłuższa, ale dominacja liderki światowego rankingu była niepodważalna. Osorio popełniała wiele prostych błędów, które bez problemu wykorzystywała Polka. Świątek szybko zbudowała prowadzenie 5:1. Potem dwa gemy wygrała Osorio, ale chwilę później było już po meczu. Łącznie starcie Świątek - Osorio trwało godzinę i 24 minuty.

- Było trudniej niż pokazuje wynik. Camila biegała do każdej piłki i musiałam się napracować, żeby wygrać każdy punkt. Było ciężko i jestem zadowolona, że awansowałam do następnej rundy - powiedziała tuż po meczu zadowolona Polka.

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie Australian Open. Tam jej rywalką będzie Cristina Bucsa (100 WTA) lub Bianca Andreescu (43 WTA). Mecz Świątek w trzeciej rundzie najprawdopodobniej odbędzie się w piątek (20 stycznia).

Czy Iga Świątek wygra Australian Open 2023?