Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

2021-10-25 7:54

Halloween, najhuczniej świętowany w Stanach Zjednoczonych, staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Od kilku lat chętnie obchodzony jest także w Polsce. Jak dużo wiesz na jego temat? Czy jesteś ekspertem od święta Halloween? Sprawdź swoją wiedzę w naszym upiornym quizie!

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, najhuczniej celebrowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce święto strachów pojawiło się w latach 90. XX w., jednak dopiero w ostatnich latach zaczęto chętniej je obchodzić. Dzieci i dorośli przebierają się wówczas za duchy, wampiry, czarownice, zombie, na ich strojach pojawiają się również takie motywy jak: czarne koty, pajęczyny. Głównym symbolem Halloween jest natomiast wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Więcej na temat Halloween dowiesz się, rozwiązując nasz upiorny quiz. Przed Tobą dziesięć pytań, w których tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Kiedy obchodzone jest Halloween?
Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Halloween 2021. Najpiękniejsze dynie świata. Jak zrobić Jack-o’-lantern? [WZORY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze