Gigantyczny pożar w Moskwie. Płonie 18-piętrowy wieżowiec

i

Autor: Twitter/NEXTA, zrzut ekranu Gigantyczny pożar w Moskwie. Płonie 18-piętrowy wieżowiec

Gigantyczny pożar w Moskwie. Płonie 18-piętrowy wieżowiec [WIDEO]

2022-05-16 15:29

Kolejny gigantyczny pożar w Rosji. Płonie wielkie centrum biznesowe w Moskwie. Budynek ma 18 pięter. W ostatnich tygodniach to kolejne takie zdarzenie. Zobacz wideo!

Kolejny gigantyczny pożar w Rosji. Jak informuje NEXTA, w ogniu jest wielkie centrum biznesowe. DM Tower to 18-piętrowy budynek w Moskwie. Znajdują się tam liczne biura. Na zamieszczonym w mediach społecznościowych wideo możemy zauważyć kłęby czarnego dymu wydobywające się z górnej części budynku. Póki co nie ma informacji o przyczynie pożaru czy o osobach rannych.

W ostatnich dniach płonął też m.in. budynek w centrum Irkucka, a ogień przeniósł się na budynek zabytkowego Teatru Młodego Widza. Wcześniej pożary odnotowano także w okolicy Krasnojarska na Syberii, gdzie zginęło co najmniej pięć osób. Z kolei na początku maja ogień zajął magazyny Atlant Park pod Moskwą.

Czytaj także: Rosja wypuszcza podróbki znanych napojów: CoolCola, Fancy i Street

W mediach pojawiają się informacje, że pożary to działania dywersyjne przeciwników wojny w Ukrainie, która trwa już przez blisko trzy miesiące.

Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE