Piłka Nożna

Autor: pixabay.com

Finał Ligi Mistrzów 2021: Chelsea pokonuje Manchester w Porto

2021-05-29 23:01

Finał Ligi Mistrzów 2021 okazał się bardzo dobrym widowiskiem. Po świetnym spektaklu końcowym sukcesem cieszyć się mogła Chelsea Londyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.

Początek spotkania z delikatnym wskazaniem na Manchester City. Chelsea niemrawie próbowała przedrzeć się pod bramkę Edersona. Dwie groźne akcje The Blues w 14 minucie spotkania – pierwszą zatrzymał Ederson, kolejna trafiła w boczną siatkę. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, jednak do 42 minuty żadna z drużyn nie stworzyła 100% sytuacji pod bramką rywala. Tuż przed końcem pierwszej połowy meczu błąd bramkarza The Citizens na bramkę zamienił Kai Havertz po świetnym podaniu Mounta. Strzelony gol został zdobyty po świetnej drużynowej akcji Chelsea.

Mecz przebiegał w duchu fair play. Pierwszą żółtą kartkę dopiero w 35 minucie otrzymał Ilkay Gundogan.

Finał Ligi Mistrzów 2021 Manchester - Chelsea: II połowa meczu

Przerwa nie wpłynęła w żaden sposób na tempo rozgrywania meczu. Po zmianie stron nadal byliśmy świadkami emocjonującego spotkania. Po niefortunnym zdarzeniu De Bruyne z Rudigerem żółtą kartką ukarany został obrońca Chelsea.

W grze Manchesteru było widać coraz więcej chaotycznych zagrań związanych z niekorzystnym wynikiem a zarazem uciekającym czasem. W 68 minucie świetne podanie Mahreza wzdłuż bramki Chelsea w ostatniej chwili przeciął kapitan londyńczyków. W 72 minucie doskonałą okazję na zdobycie gola, który definitywnie przekreśliłby szansę Manchesteru na korzystny wynik zmarnował Pulisic.

Finał Ligi Mistrzów 2021 zakończył się zwycięstwem 1:0 dla Chelsea Londyn.