Fatalne warunki na drogach! Śnieg utrudnia jazdę w większości województw

i

Autor: pexels.com Fatalne warunki na drogach! Śnieg utrudnia jazdę w większości województw

Fatalne warunki na drogach! Śnieg utrudnia jazdę w większości województw

2022-03-31 8:01

Uwaga kierowcy! W większości województw na drogach panują trudne warunki — ostrzega w porannym komunikacie w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kłopoty kierowcom może sprawić śnieg, śnieg z deszczem, deszcz i mgła.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują w województwach: podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim. Na terenie tych województw również pada deszcz. W Małopolsce kierowcy muszą uważać szczególnie, gdyż występują tam dodatkowo mgły.

GDDKiA poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 64 pojazdy do zimowego utrzymania.

Sedno Sprawy - Piotr Muller

Zgodnie z prognozą przekazaną przez GDDKiA w dzień na północy i północnym zachodzie będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, w górach śniegu.

W południowo-wschodniej części kraju opady deszczu miejscami o umiarkowanym natężeniu i tam suma opadów około 12 mm, w woj. podkarpackim do 20 mm. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Tatrach o 8 cm.

Temperatura maksymalna od 2 st. C, 4 st. C na północy kraju, około 6-7 st. C w centrum, do 10 st. C na krańcach południowo-wschodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h na wybrzeżu, przeważnie północno-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE