Ekspert: ponad 99 proc. nowych zgonów na COVID-19 to osoby niezaszczepione

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Ekspert: ponad 99 proc. nowych zgonów na COVID-19 to osoby niezaszczepione

2021-07-05 7:48

Czołowy amerykański ekspert od chorób zakaźnych dr Anthony Fauci poinformował, że 99,2 proc. wszystkich nowych zgonów na Covid-19, to osoby niezaszczepione. Jego wypowiedź przekazała stacja telewizyjna NBC.

Amerykańscy naukowcy i eksperci przeprowadzili badania, z których wynika, że ponad 99 procent osób, które zmarły w ostatnich tygodniach i miesiącach po zakażeniu koronawirusa to osoby, które wcześniej nie były zaszczepione przeciw COVID-19. Jest to kolejny dowód na to, że szczepionka chroni przed ciężką chorobą i zgonem w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

- To naprawdę przykre i tragiczne, że większości tych śmierci można było uniknąć, zapobiec im - oświadczył dr Anthony Fauci, czołowy amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych.

Lekarz ubolewał nad faktem, że niektórzy ludzie nie chcą się szczepić z pobudek ideologicznych. Zauważył, że państwo "ma narzędzia, by przeciwdziałać" pandemii. Dlatego apeluję, by "odłożyć na bok wszystkie różnice i zdać sobie sprawę, że wspólnym wrogiem jest wirus" - powiedział.

W Stanach Zjednoczonych zanotowano już 605 tys. zgonów związanych z koronawirusem. To najwięcej spośród wszystkich państw na świecie.

Dodajmy, że dane z innych krajów również wskazują na to, że na ciężki przebieg choroby i zgon narażeni bardziej są niezaszczepieni przeciw COVID-19.

Awantura na bazarze. Poszło o powrót Tuska. Komentery [WIDEO]