telefon, aplikacja

i

Autor: pixabay.com

Dzwoni do Ciebie ten numer? Lepiej odbierz! Jeśli nie, odwiedzi Cię policja

2021-11-24 10:34

Jeżeli nie masz zwyczaju odbierać nieznanych numerów, musisz na chwilę się pożegnać z tą zasadą. Gdy wyświetlą Ci się na telefonie te cyfry, masz obowiązek nacisnąć zieloną słuchawkę. O jaki numer chodzi i dlaczego możesz mieć takie połączenie. Sprawdź poniżej, o co dokładnie chodzi.

Numer ten został uruchomiony już w zeszłym roku, jednak ostatnio nieco o nim przycichło. Teraz znowu możesz mieć takie połączenie. Chodzi o telefon od Głównego Inspektora Sanitarnego. Jest to następujący numer: 22 25 71 145. Bardzo dużo osób nie odbiera, jeśli widzi te cyfry na wyświetlaczu. Jeśli ty też do nich należysz, lepiej to zmień. Konsekwencje zignorowania tego telefonu mogą być poważne.

GIS, dzwoniąc z tego numeru, informuje o objęciu kwarantanną w związku z COVID-19. Jeśli go nie odbierzemy, nie znaczy to, że unikamy kwarantanny. Ale możemy mieć wtedy do czynienia z policją.

Z numeru 22 25 71 14 dzwoni automat. Wygłoszony zostaje komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę.

Pytania związane ze statusem kwarantanny mona zadawać, dzwoniąc na numer 22 25 00 115.

Kwarantanna i izolacja. Wzmożone kontrole Policji

Policjanci ponownie regularnie prowadzą kontrolę osób objętych kwarantanną. Sprawdzają przede wszystkim, czy osoby przechodzące kwarantannę te przebywają w wyznaczonych miejscach. Ignorowanie kontaktu z GIS-u może sprawić, że trafi się na listę osób, które w pierwszym rzędzie zostaną skontrolowane.

Za złamanie zasad kwarantanny czy izolacji grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do aż 8 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE