Dzień świętego Patryka 2022: kiedy jest? jakie są symbole?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dzień świętego Patryka 2022: kiedy jest? Jakie są symbole?

2022-03-17 7:04

Dzień Świętego Patryka to popularne i bardzo uwielbiane święto Irlandzkie, które od wielu lat obchodzi się również hucznie również w Ameryce. W Polsce to świetna okazja dla nauczycieli i uczniów, by dowiedzieć się nieco więcej o kulturze i zwyczajach Irlandii i poćwiczyć nieco język angielski. Kiedy jest Dzień świętego Patryka 2022? Jak obchodzi się Dzień Świętego Patryka w Irlandii? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Kiedy obchodzimy Dzień Świętego Patryka?
  2. Dzień Świętego Patryka - symbole
  3. Dzień Świętego Patryka - jak obchodzić?

Święty Patryk urodził się najprawdopodobniej w 385 roku w Brytanii. Według zapisków w wieku 16 lat porwano go, a następnie przewieziono do Irlandii, gdzie miał zostać pasterzem. Patryk był misjonarzem, który nawracał mieszkańców Irlandii. Zmarł 17 marca 461 roku i od tamtego czasu, Irlandczycy dziękują mu za jego działalność. Jest on oficjalnym patronem wyspy.

Kiedy obchodzimy Dzień Świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka na świecie obchodzony jest 17 marca. W 2022 roku przypada on w czwartek.

„Vabank” w centrum Wrocławia. Szybem wentylacyjnym chcieli się dostać do jubilera

Dzień Świętego Patryka - symbole

Najważniejszym symbolem Dnia Świętego Patryka jest koniczynka, czyli shamrock. Trzylistna koniczyna to symbol Irlandii, którą według legendy wykorzystał Święty Patryk do zobrazowania istoty Trójcy Świętej. 17 marca shamrock jest noszony na ubraniach przez Irlandczyków. Czterolistna koniczyna natomiast ma przynosić szczęście! Święto jest kojarzone z kolorem zielonym.

Dzień Świętego Patryka - jak obchodzić?

Święto stało się bardzo popularne w szkołach. Nauczyciele chętnie rozmawiają o Irlandii i jej historii oraz kulturze z uczniami. Jeśli jednak chcecie po prostu się zabawić, to tego dnia udać można się przykładowo do pubu. Wiele z nich serwować będzie słynne zielone piwo. To również dobry czas na poszukanie czterolistnej koniczyny!

QUIZ. Legendarne polskie zespoły muzyczne. Znasz ich nazwy i największe hity?

Pytanie 1 z 12
Legendarny polski zespół muzyczny, który założył i w którym przez wiele śpiewał Krzysztof Cugowski, to Budka…?