Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy

i

Autor: Telegram/Андрющенко Time Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy

Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy [UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA!]

2022-05-24 16:30

W piwnicy jednego z zawalonych bloków w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy znaleziono ponad 200 zwłok w zaawansowanym stanie rozkładu - poinformował we wtorek doradca mera tego okupowanego przez Rosjan miasta Petro Andriuszczenko. Uwaga, w dalszej części tekstu znajdują się drastyczne zdjęcia!

- Podczas usuwania gruzu zniszczonego bloku, w piwnicy znaleziono ponad 200 ciał w zaawansowanym stanie rozkładu - napisał Andriuszczenko w komunikatorze Telegram. Według niego w związku z tym, że miejscowi mieszkańcy odmówili udziału w zbieraniu i pakowaniu ciał ofiar, rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych opuściło miejsce prac.

Czytaj także: Dzieci gwałcone przez rosyjskich żołnierzy. Drastyczne szczegóły opisane przez rzeczniczkę praw człowieka

"Odór czuć prawie w całej okolicy"

"Ciała zabitych pozostawiono na miejscu; przez częściowo usunięty gruz odór czuć prawie w całej okolicy" - opisał Andriuszczenko.

Dodał, że proces pochówku ciał z podwórek bloków jest w mieście "faktycznie wstrzymany". By "oficjalnie" za darmo pochować zwłoki, należy czekać w kolejce, na własną rękę przewieźć ciało do "kostnicy", zgłosić, że ciało zostało dopiero co znalezione, albo zgodzić się na nagranie wideo, w którym trzeba powiedzieć, że ofiara zginęła z rąk ukraińskiej armii - relacjonował doradca mera.

Ogromna liczba ciał na ulicach

Dodał, że w związku z tym w "improwizowanej kostnicy" przy sklepie Metro na ulicy leży w workach ogromna liczba ciał, co widać na załączonym przez niego zdjęciu.

- Miasto przekształciło się w jeden wielki cmentarz - napisał Andriuszczenko.

Uwaga, w poniższym wpisie znajdują się drastyczne zdjęcia!