Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy [UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA!]

2022-05-24 16:30
Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy
Autor: Telegram/Андрющенко Time Dramatyczne znalezisko w Mariupolu. Ponad 200 rozkładających się ciał na ulicy

W piwnicy jednego z zawalonych bloków w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy znaleziono ponad 200 zwłok w zaawansowanym stanie rozkładu - poinformował we wtorek doradca mera tego okupowanego przez Rosjan miasta Petro Andriuszczenko. Uwaga, w dalszej części tekstu znajdują się drastyczne zdjęcia!

- Podczas usuwania gruzu zniszczonego bloku, w piwnicy znaleziono ponad 200 ciał w zaawansowanym stanie rozkładu - napisał Andriuszczenko w komunikatorze Telegram. Według niego w związku z tym, że miejscowi mieszkańcy odmówili udziału w zbieraniu i pakowaniu ciał ofiar, rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych opuściło miejsce prac.

Czytaj także: Dzieci gwałcone przez rosyjskich żołnierzy. Drastyczne szczegóły opisane przez rzeczniczkę praw człowieka

"Odór czuć prawie w całej okolicy"

"Ciała zabitych pozostawiono na miejscu; przez częściowo usunięty gruz odór czuć prawie w całej okolicy" - opisał Andriuszczenko.

Dodał, że proces pochówku ciał z podwórek bloków jest w mieście "faktycznie wstrzymany". By "oficjalnie" za darmo pochować zwłoki, należy czekać w kolejce, na własną rękę przewieźć ciało do "kostnicy", zgłosić, że ciało zostało dopiero co znalezione, albo zgodzić się na nagranie wideo, w którym trzeba powiedzieć, że ofiara zginęła z rąk ukraińskiej armii - relacjonował doradca mera.

Ogromna liczba ciał na ulicach

Dodał, że w związku z tym w "improwizowanej kostnicy" przy sklepie Metro na ulicy leży w workach ogromna liczba ciał, co widać na załączonym przez niego zdjęciu.

- Miasto przekształciło się w jeden wielki cmentarz - napisał Andriuszczenko.

Uwaga, w poniższym wpisie znajdują się drastyczne zdjęcia!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze