Dlaczego koty wchodzą do kartonów? Każdy właściciel powinien to wiedzieć!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dlaczego koty wchodzą do kartonów? Każdy właściciel powinien to wiedzieć!

2022-10-18 10:53

Koty to niesamowite zwierzęta i ich intencje dużo trudniej nam odgadnąć niż te, którymi kierują się na przykład psy. Kochają psoty, bieganie za kolorowymi punktami i oczywiście pudełka. Czemu koty wchodzą do kartonów? Naukowcy przeprowadzili badania i znają odpowiedź na to pytanie!

Miękkie, wesołe, zadziorne i mruczą. Właśnie takie są koty! Nic więc dziwnego, że pokochał je cały świat. Czy dachowce, czy rasowe, wszystkie maja swoje niepokorne charaktery, przyzwyczajenia i zachowania. Niektóre nadają im indywidualnego charakteru, a inne sprawiają, że kot.. jest kotem. Wchodzenie do pustych kartonów kochają wszystkie koty niezależnie od wielu. Dlaczego? To pytanie zadają sobie właściciele od bardzo wielu lat. W końcu naukowcy postanowili zbadać sprawę dokładnie i przeprowadzili eksperyment.

Dlaczego koty wchodzą do kartonów? Naukowcy już wiedzą!

Badania przeprowadzono w Holandii, a dokonali tego naukowcy z Uniwersytetu Utrechtckieg. W badaniu wzięło udział 19 kotów, podpieczonych schroniska. 10 czworonogów otrzymało na wyłączność kartonowe pudełka. Pozostałe miały przebywać w swoich boksach bez nich, ani innej kryjówki. Zaledwie po kilku dniach okazało się, że te koty, które miały możliwość ukrywania się w pudłach, były bardziej zrelaksowane, ufne i przyjacielskie. Co to oznacza? Po prostu chowanie się, również w kartonach, redukuje stres u kotów. Karton zabezpiecza kota również od tyłu, dzięki czemu czuje się bardzo bezpiecznie.

QUIZ ile lat ma twoja dusza?

Pytanie 1 z 10
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Z ogarniętej wojną Ukrainy do Cyrku Zalewski