Djokovic ma większość akcji w firmie, która pracuje nad lekiem przeciw Covid-19!

i

Autor: Instagram/ Novak Djokovic Djokovic ma większość akcji w firmie, która pracuje nad lekiem przeciw Covid-19!

Djokovic ma większość akcji w firmie, która pracuje nad lekiem przeciw Covid-19!

2022-01-19 19:57

Słynny serbski tenisista Novak Djokovic jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19 - poinformował jej dyrektor generalny Ivan Loncarevic. Wcześniej tenisista został deportowany z Australii ze względu na brak szczepienia.

Jak przekazał dyrektor generalny firmy Ivan Loncarevic., lider światowego rankingu tenisistów głównym udziałowcem został w czerwcu 2020 roku. Nie zdradził jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

Według Loncarevica, QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką.

Czytaj także: Novak Djoković aresztowany! W areszcie będzie czekał na rozprawę w sądzie!

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne. Reuters zwrócił się do rzecznika Djokovica z prośbą o komentarz, ale ten nie odpowiedział.

Czytaj także: Novak Djoković znów stracił wizę, bo nie jest zaszczepiony. Czeka go deportacja z Australii!

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19. Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w trwającym w Melbourne pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
Poradnik Zdrowie: ból z lewej strony brzucha