Czy papież będzie przewodniczył uroczystościm Wielkiego Tygodnia? Jest komunikat

i

Autor: PAP EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Wielki Tydzień

Czy papież będzie przewodniczył uroczystościom Wielkiego Tygodnia? Jest komunikat

2023-04-01 12:46

Papież Franciszek, który w sobotę wrócił ze szpitala do Watykanu, będzie przewodniczył uroczystościom Wielkiego Tygodnia - ogłosiło biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. W Wielki Czwartek odprawi mszę Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym dla nieletnich Casal del Marmo w Rzymie.

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał dziennikarzom, że papież będzie przewodniczył uroczystościom, a msze odprawiać będą w kolejnych dniach poszczególni kardynałowie. Taki plan celebracji Wielkiego Tygodnia - wyjaśnił - przygotowano jeszcze przed hospitalizacją papieża. Był on już wcześniej realizowany w związku z tym, że Franciszek ma problemy z poruszaniem się z powodu dotkliwego bólu kolana.

Bruni potwierdził doniesienia mediów o tym, że w Wielki Czwartek Franciszek pojedzie na mszę Wieczerzy Pańskiej, inaugurującą Triduum Paschalne, do zakładu karnego dla nieletnich Casal del Marmo. Powróci tam po 10 latach; odprawił tam tę mszę i umył nogi więźniom w tradycyjnym geście służby tuż po konklawe.

Nie wiadomo jeszcze, jaki przebieg będzie miała Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum.

Cleo jest osobą wierzącą, ale nie chodzi na msze święte. Dlaczego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE