Czy można wziąć ślub w Wigilię, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Czy można wziąć ślub w Wigilię, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt?

2021-12-09 13:37

Świąteczny ślub? Czemu nie! Tego typu rozwiązania oglądamy zazwyczaj na komediach romantycznych. W USA takie rozwiązanie się sprawdzi równie dobrze, jak w wymyślonych świątecznych krainach rodem z gwiazdkowych filmów. Jak jednak jest w Polsce, gdy chodzi o nasze prawdziwe życie?

Święta to czas miłości i nic dziwnego, że wszyscy chcemy się nią dzielić właśnie w tym okresie. Podczas kolacji Wigilijnych, jak i w dni świąteczne wiele osób decyduje się na oświadczyny i zaręczyny. Czy może być coś bardziej romantycznego? Inaczej sprawy mają się ze ślubami. Zimowe wesela wciąż nie są w Polsce zbyt popularne, mimo że możemy liczyć zarówno na większą ilość wolnych terminów, jak i dostępność gości. Bywa też tak, że wiele niezbędnych akcesoriów na ślub zakupimy za pół ceny, a sala nie policzy sobie tak samo, jak za ślub letni. Czemu zatem Polacy nie biorą masowo ślubów w święta? Czy to w ogolę możliwe w naszym kraju?

Bydgoszczanin kolekcjonuje bombki z czasów PRL

Czy można wziąć ślub w Wigilię, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt?

Jeśli marzy Wam się zimowy ślub, to powinniście wszystko dobrze zaplanować. Kościół katolicki pozwala na śluby w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt. Inaczej ma się sytuacja w przypadku ślubów cywilnych. W dni świąteczne urzędy są zamknięte, a urzędnicy mają wtedy wolne. Możecie spróbować poprosić o udzielenie ślubu w godzinach wczesnopopołudniowych w Wigilię, jednak nie każdy urząd się na to zgodzi. Z pewnością konieczne może się okazać również wynajęcie własnej sali na taką uroczystość. Urzędnik za sumę 1000 zł pojawi się w niej w wybranym terminie.

Inny problem to fakt, że w dni świąteczne często nie działają sale weselne. Jeśli chcecie jednak jedynie zorganizować obiad świąteczny w domu, to z pewnością uda wam się wszystko urządzić!

QUIZ. Nagrody Darwina, czyli najabsurdalniejsze śmierci w historii. Czy to się mogło wydarzyć?

Pytanie 1 z 15
34-latek z USA chciał naprawić swoje auto w czasie... jazdy po autostradzie. Gdy usłyszał w swojej ciężarówce stukanie od dołu, poprosił kolegą o potrzymanie kierownicy a sam zanurkował pod pojazd