Czy będą zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Nowe obostrzenia

i

Autor: Pixabay.com Czy będą zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Nowe obostrzenia

Czy będą otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie ? Jest jasne stanowisko

2021-03-25 9:30

25 marca odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy odpowiedź na nurtujące nas od paru dni pytania. Rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje są dużo surowsze niż te, które mieliśmy do dzisiaj. Czy będą otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie? O szczegółach przeczytajcie poniżej.

24 marca Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło, że w ciągu doby pojawiło się w Polsce prawie 30 tysięcy zakażeń koronawirusem. To absolutny rekord - od początku pandemii koronawrisua w naszym kraju w ciągu doby ani razu nie było aż tylu przypadków. Przewidział się zapowiadany wcześniej czarny scenariusz: rząd na pewno wprowadzi dodatkowe obostrzenia. 25 marca zakażeń pojawiło się jeszcze więcej: prawie 35 tysięcy w ciągu jednej doby. W związku z tym na konferencji Minister Adam Niedzielski wprowadził dodatkowe nowe obostrzenia. Wprowadzone zostaną 27 marca i potrwają przez dwa tygodnie, do 9 kwietnia. Czy oznacza to, że zamknięte zostaną m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne? Czy od soboty, 27 marca, będziemy mogli normalnie pójść do fryzjera albo skorzystać z usług kosmetyczki? To już pewne. Premier Mateusz Morawiecki dużo wcześniej zapowiadał, że jeśli ilość przypadków zakażeń koronawirusem będzie drastycznie wzrastać, podjęte zostaną dalsze działania. Co może się zmienić? Czy zamknięcie fryzjerów i salonów kosmetycznych przed Wielkanocą jest już potwierdzone?

Czy będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Przypomnijmy, że na początku pandemii koronawirusa, zarówno salony fryzjerskie, jak i kosmetyczne, były zamknięte. O ile bez kosmetyczki niektórzy mogli sobie spokojnie poradzić, tak już z fryzjerem było inaczej. Pojawiło się "fryzjerskie podziemie", aby klienci mieli możliwość skorzystania z usług, np. strzyżenia. Ostatecznie, od czerwca zeszłego roku przez cały czas salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte. W niektórych z nich, klient przed wizytą musi jedynie wypełnić ankietę dotyczącą braku kontaktu z osobą chorą na koronawrisua. Czy jednak po dzisiejszej konferencji prasowej salony fryzjerskie i kosmetyczne będą nadal otwarte? 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie na konferencji 25 marca potwierdził, że od 27 marca salony fryzjerskie i kosmetyczne będą zamknięte. Potrwa to do 9 kwietnia. Czy zamknięcie tych salonów może zostać przedłużone? Wszystko zależy od tego, jaki przebieg będzie miała pandemia koronawirusa.  

Raport z anteny 24.03, godz.10
Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?