Co zrobić, żeby spalić jednego pączka? Oto 12 NIEZAWODNYCH sposbów [LISTA]

i

Autor: Shutterstock Co zrobić, żeby spalić jednego pączka? Oto 12 NIEZAWODNYCH sposbów [LISTA]

Co zrobić, żeby spalić jednego pączka? Oto 12 NIEZAWODNYCH sposobów [LISTA]

2022-02-23 15:35

Tłusty Czwartek to wielki dzień pączków. Właśnie wtedy, każdy z nas może jeść te smakołyki, naprzemiennie z faworkami i innymi słodkimi wypiekami. Uczta ta zbliża się wielkimi krokami. Nie od dziś jednak wiadomo, że pączki należą do tych mało dietetycznych przekąsek. Mają niestety sporo kalorii. Jak w takim razie najszybciej można się ich pozbyć i nie mieć wyrzutów sumienia? Sprawdźcie poniżej.

Tłusty Czwartek 2022 już niedługo. W tym roku przypada on 24 lutego. Na święto to czekają wszystkie łasuchy. W tłusty czwartek bowiem, wedle tradycji, dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a kalorie nie mają najmniejszego znaczenia. Jemy przeważnie pączki. Sprawdzają się też w tym dniu faworki i oponki. Jeden z przesądów mówi, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

Dla tych jednak, którzy dbają o linię, święto to może być problematyczne. Pączki są tuczące. Przeciętnie, jeden zwykły z marmoladą ma 300 kcal. W dodatku trudniej go spalić, bo w przeciwieństwie do innych pełno wartościowych potraw, pączek nie ma żadnych właściwości odżywczych. Można więc przyjąć, że są tam same "puste kalorie", co idealnie komponuje się z tym słodkim ciastkiem.

Pojawia się więc pytanie: to jak, nie jeść pączków? Oczywiście, że jeść! Ale postarać się zachować zdrowy umiar. Dietetycy podkreślają również, że istotne jest, aby kupować pączki w sprawdzonych cukierniach i piekarniach, a co za tym idzie unikać dodatkowych substancji i wzmacniaczy smaków. No dobrze, to co w takim razie zrobić, aby spalić jednego pączka? Sprawdźcie poniżej w galerii.

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?
Jak smażyć pączki? To proste z Beszamel.pl