Ciężkie walki na terenie Azowstalu. Rosja blokuje ukraińskie oddziały. Zobacz wideo!

2022-05-04 16:59
Ciężkie walki na terenie Azowstalu. Rosja blokuje ukraińskie oddziały
Autor: SATELLITE IMAGE 2022 MAXAR TECHNOLOGIES Ciężkie walki na terenie Azowstalu. Rosja blokuje ukraińskie oddziały

Próby szturmu i blokada ukraińskich oddziałów - to najnowsze doniesienia z rejonu zakładów Azowstal w Mariupolu. Przekazało je ministerstwo obrony Ukrainy. Zakłady Azowstal są ostrzeliwane z ciężkiej artylerii, ale tez z czołgów. Zbliżyły się tam też okręty, a rosyjskie siły miały skierować do walki dużą liczbę piechoty.

Ciężkie walki na terenie zakładów Azowstal

- Wojska rosyjskie nadal blokują oddziały ukraińskie w rejonie zakładów Azowstal i podejmowały próby szturmu - powiedział w  rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk. Wcześniej media podały, że Rosjanie przedarli się na teren zakładu.

Czytaj także: Unia rezygnuje z rosyjskiej ropy. Coraz więcej krajów zgłasza wątpliwości

- Trwają co pewien czas ostrzały artyleryjskie i rakietowo-bombowe przy użyciu lotnictwa - powiedział Motuzianyk na briefingu dla prasy.

Przymusowy wywóz Ukraińców do Rosji

Rzecznik dodał, że Rosja próbuje prowadzić w Mariupolu działania filtracyjne. - Są fakty wywożenia ludności na tereny Federacji Rosyjskiej, odbywa się to przymusowo, bez zgody ludzi - i to w wieku XXI. To są zbrodnie, które FR popełnia dzisiaj w tym mieście, faktycznie zrujnowanym przez tę samą, rosyjską armię - powiedział rzecznik.

Wcześniej w środę portal Ukraińska Prawda podał, że wojska rosyjskie przedarły się do Azowstalu i na terenie zakładów trwają ciężkie walki. Mer Mariupola Wadym Bojczenko potwierdził, że toczą się walki i że w środę nie ma już kontaktu z ukraińskimi obrońcami Azowstalu. Na terenie zakładów pozostają "setki cywilów, z których ponad 30 to dzieci" - dodał mer.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze