Christian Eriksen po zawale zostaje w szpitalu. Kto go zastąpi podczas Euro 2021?

2021-06-13 12:06

Christian Eriksen zostaje w szpitalu na dalsze badania. - Stan piłkarza reprezentacji Danii, który zasłabł w sobotnim meczu mistrzostw Europy w Kopenhadze z Finlandią, jest stabliny - poinformowała w niedzielę tamtejsza federacja. Dodatkowo Christian przekazał pozdrowienia kolegom z drużyny. Czy ktoś zastąpi Eriksena podczas Euro 2021?

29-letni Christian Eriksen zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania w Kopenhadze. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer. Jak podała Duńska Unia Piłkarska, odpowiednik polskiego PZPN – Christian Eriksen zostaje w szpitalu na dalsze badania. Stan piłkarza jest stabilny. Już wczoraj rozmawiał z kolegami z drużyny, kiedy przekazał im, aby ci dokończyli mecz. Dzisiaj rano rozmawialiśmy z Christianem Eriksenem, który przesłał pozdrowienia swoim kolegom z drużyny. Jego stan jest stabilny i nadal jest hospitalizowany w celu przeprowadzenia dalszych badań – napisano na Twitterze duńskiej federacji.

Spis treści

  1. DBU dziękuje za pozdrowienia dla Christiana Eriksena
  2. Ktoś zastąpi Christiana Eriksena na Euro 2021?

DBU dziękuje za pozdrowienia dla Christiana Eriksena

Wczoraj Euro 2021 zeszło na drugi plan. Gdy oczy całego świata skupione na meczu Dania – Finlandia ujrzały tragiczne wydarzenia, które wydarzyły się na stadionie w Kopenhadze, w sieci pojawiły się tysiące pozdrowień dla Christiana Eriksena. Romelo Lukaku, belgijski piłkarz strzelając bramkę w wieczornym meczu Belgia – Rosja zadedykował ją właśnie Erkisenowi.

"Chcielibyśmy podziękować wszystkim za serdeczne pozdrowienia dla Christiana Eriksena od kibiców, piłkarzy, rodzin królewskich z Danii i Anglii, międzynarodowych federacji, klubów itd."

Ktoś zastąpi Christiana Eriksena na Euro 2021?

Ze względu na pandemię UEFA poluzowała przed Euro 2021 zasady dotyczące sztabu i kadry. Na tegoroczne mistrzostwa mogło pojechać więcej piłkarzy. Co prawda istnieje możliwość zamiany piłkarzy, gdy w grę wchodzi ciężka kontuzja, albo zakażenie koronawirusem, jednak dotyczy ona bramkarzy.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.