drony spadały na głowy ludzi

i

Autor: Pixabay.com/YouTube.com

GROŹNY WYPADEK podczas pokazu. Dziesiątki dronów spadały na głowy ludzi! WIDEO

2021-10-05 10:44

To miał być budzący zachwyt pokaz z wykorzystaniem setek dronów, unoszących się nad rozentuzjazmowanym tłumem. Szybko jednak przerodził się w koszmar, gdy coś poszło nie tak. Maszyny zaczęły nagle spadać z nieba, wprost na głowy ludzi i zaparkowane pojazdy! Te mrożące krew w żyłach sceny nagrał na wideo jeden z internautów.

Awaria czy atak hakerów? Nadal nie zostało wyjaśnione, co było przyczyną groźnego incydentu, do którego doszło w piątek, 1 października, w chińskim mieście Zhengzou.

Tego dnia, nad tą 10-milionową metropolią - odbywał się wielki świetlny pokaz z okazji rocznicy utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej. Setki dronów tworzyły nad głowami tłumu napisy i symbole na niebie. Jednak w pewnym momencie, coś poszło nie tak. Dziesiątki maszyn zaczęły spadać wprost na oglądających pokaz ludzi i na dachy samochodów stojących na ulicy.

Wszystko to zostało nagrane przez jednego z uczestników tego wydarzenia, a następnie umieszczone w sieci.

Chińskie władze zachowują całkowite milczenie na temat tego incydentu.

Podobne pokazy dronów zdobywają na świecie coraz większą popularność. Tak jest też w Polsce. Pod koniec września, w Warszawie zorganizowany został pokaz, w którym brało udział 70 tych urządzeń. Wideo nagrane przez internautę z Zhengzou udowadnia, jak bardzo niebezpieczne mogą być dla publiczności tego rodzaju wydarzenia. Choć większość dronów posiada niewielką wagę, to przy upadku z dużej wysokości, mogą być one bardzo groźne dla ludzi stojących na dole.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tak wygląda pomnik Krzysztofa Krawczyka