Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]

2021-07-23 16:15
Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: PAP/Leszek Szymański Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio 2021 rozpoczęła się w piątek, 23 lipca o godzinie 13.00. To jedna z najważniejszych imprez sportowych na świecie, na którą czeka mnóstwo kibiców. Jak w tym roku wygląda ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich? Co przygotowali organizatorzy?

Olimpiada w Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk. RELACJA NA ŻYWO. Transmisja online

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczynają się z rocznym opóźnieniem. Stolica Japonii po raz drugi w historii jest gospodarzem tak ważnego wydarzenia. I choć ceremonia otwarcia rozpoczęła się w piątek, 23 lipca o godz. 13.00, to zmagania w Tokio rozpoczęły się już w środę. Rozegrano niektóre mecze piłki nożnej. W nocy można było też śledzić zmagania wioślarzy. Reprezentanci Polski wygrali eliminacje i awansowali do finału. Finał czwórki podwójnej z udziałem Polaków zaplanowany jest na wtorek, 27 lipca o godzinie 2:58.

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Raport z Anteny 23.07

Jednak zanim w pełni pochłoną nas sportowe emocje, skupmy się na ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. Ta ze względu na pandemię koronawirusa jest wyjątkowa. Na trybunach zasiadło tylko ok. 100 gości. Wśród nich m.in. Pierwsza Dama USA Jill Biden czy prezydent Francji Emmanuel Macron. Na ceremonii pojawi się także prezydent RP Andrzej Duda. Polską reprezentację poprowadzi w tym roku dwóch chorążych: Maja Włoszczowska oraz Paweł Korzeniowski.

Zobacz także: Olimpiada Tokio 2021. KLĄTWA CHORĄŻEGO: czym jest? Czy da się jej uniknąć?

Specjalnie dla was przygotowaliśmy relację na żywo z ceremonii otwarcia olimpiady w Tokio 2021. Ta rozpoczęła się o godzinie 13.00. Strona będzie na bieżąco odświeżana. Relację live będzie można śledzić poniżej.

Na żywo

Olimpiada Tokio 2021: ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich [RELACJA NA ŻYWO]

Znicz Olimpijski zapłonął. Zapaliła go Naomi Osaka!

Ogień olimpijski wprowadzony na arenę.

To już wszystkie reprezentacje. Za chwilę kulminacyjny moment ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - zapalenie znicza olimpijskiego!

Na stadionie pokazała się reprezentacja gospodarzy Igrzysk. Jest bardzo liczna! Japończycy liczą na dużo złotych medali.

Czas na reprezentację Polski! Biało-Czerwoni zaprezentowali się na stadionie olimpijskim w Tokio!

Reprezentacje pojawiają się dalej alfabetycznie. Macedonia zawitała po godzinie 14.12 naszego czasu. Wciąż czekamy na Polaków, którzy zaprezentują swoje stroje.

Następnie: Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Ekwador, Egipt, Estonia, Etiopia.

Kolejno widzimy reprezentację Ukrainy, Uzbekistanu, Urugwaj. No i czas na potężną reprezentację Wielkiej Brytanii. Ta liczy prawie 400 osób.

Dalej: Irak, Islamska Republika Iranu - to nasi rywale w siatkówce, Indie, Indonezja, Uganda.

Kolejno widzimy Włochów - bardzo liczna reprezentacja. Co ciekawe kadra z półwyspu Apenińskiego nie będzie rywalizować w Tokio w... piłce nożnej! Przypomnijmy, że Włosi to aktualni mistrzowie Europy został zatrzymany przez policję.

Za nią liczniejsza Albania oraz Armenia. Dalej Angola, Antiga i Barbuda, Andora, Jemen i Izrael.

Kolejno: Aruba - tutaj mamy zaledwie trzech sportowców, strzelca oraz dwóch pływaków.

Następnie: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Algieria oraz Argentyna - liczna i mocna reprezentacja. Warto tutaj też zwrócić uwagę na koszykarzy.

Następnie reprezentacja Azerbejdżanu oraz Afganistanu. Tutaj mamy tylko siedmiu sportowców.

Kolejno reprezentacja Uchodźców oraz Islandia. Następnie Irlandia - po japońsku oba te kraje zaczynają się na literę "A".

I czas na defiladę sportowców! Rozpoczyna oczywiście reprezentacja Grecji!

Złoty Laur otrzymał: Muhammad Yunus, laureat m.in. Pokojowej Nagrody Nobla."3x0 - zero emisji, zero biedy i zero bezrobocia" - to jego hasło.

Czas na wręczenie Złotego Lauru.

Za nami kolejny spektakl: "Rytm tradycji". Aktorzy i tancerze w przebraniach przypominali stolarzy. Rytm nadawały m.in. młotki i piły. Piękny obrazek!

Po hymnie przyszedł czas na występ artystyczny dedykowany ofiarom pandemii koronawirusa oraz izraelskim sportowcom, którzy zginęli na IO w Monachium w 1972 roku. Po nim nastąpiła minuta ciszy.

Hymn Japonii wykonała piosenkarka Misi

Na stadion została wprowadzona flaga Japonii.

Czas na powitanie cesarza Naruhito i prezydenta MKOl, Tomasa Bacha.

Podczas występu mogliśmy zobaczyć sportowców przygotowujących się do zawodów w samotności. To oczywiście nawiązanie do sytuacja pandemicznej na świecie.

"Zjednoczeni przez emocje" - tak brzmi hasło XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się od wyświetlenia filmów oraz pokazu fajerwerków

Ceremonia otwarcia właśnie się rozpoczęła!

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów! A kto ma największe szanse na medale? Sprawdźcie!

Olimpiada w Tokio 2021: oto nasi FAWORYCI do medali. Ile krążków przywiozą Polacy?

Brak hymnów narodowych podczas meczów siatkówki w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio. To mocne zaskoczenie. Więcej przeczytacie tutaj:

Olimpiada w Tokio: nie będzie hymnów podczas igrzysk. Skąd taka decyzja organizatorów?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze