Ile osób można zaprosić na Wigilię 2021?

i

Autor: Canva

Boże Narodzenie 2021 - OBOSTRZENIA. Jakie są limity na Wigilię?

2021-12-22 8:49

Od 1 grudnia wprowadzono pakiet obostrzeń alertowych. Rząd liczy na to, że dzięki zaostrzeniu limitów czwarta fala zwolni. Sytuacja pandemiczna w Polsce nie wygląda najlepiej. Czy w tym roku będziemy mogli usiąść przy świątecznym stole z rodziną bez konieczności liczenia osób przy wigilijnym stole?

Jakie obostrzenia na Wigilię 2021?

Jak wskazał minister podczas konferencji 29 listopada decyzja o wprowadzeniu pakietu alertowego obostrzeń zapadła wraz z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa. Wariant Omikron może być czynnikiem całkowicie zmieniającym dotychczasową sytuację pandemiczną w kraju. Nowe ograniczenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej wersji koronawirusa. Na chwilę obecną od 15 grudnia obowiązują nowe limity, jeśli chodzi o liczbę osób mogących jednocześnie przebywać w kościołach, restauracjach i klubach - tylko 30% maksymalnego obłożenia. W miejscach tych trzeba przygotować się na ewentualną weryfikację paszportu COVID-owego przed wejściem. Na chwilę obecną nie zdecydowano się na wprowadzenie tak restrykcyjnych obostrzeń, jak te, które obowiązywały w roku 2020.

Warto pamiętać też, że każda osoba mieszkająca z osobą, u której potwierdzono koronawirusa musi wykonać obowiązkowy testy na obecność wirusa (bez względu na posiadanie certyfikatu COVID-owego). W zeszłym roku limit przy wigilijnym stole wynosił 5 osób – czy podobne restrykcje będą obowiązywały w tym roku miejmy nadzieję, że nie. Niestety dziś (15 grudnia) padł kolejny rekord pod względem liczby zachorowań, zmarło ponad 660 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE