Biedronka rozda swoim klientom miliony złotych

i

Autor: Pixabay.com

Biedronka rozda klientom miliony złotych na zakupy. Co trzeba zrobić, żeby zdobyć bon?

2021-03-12 11:14

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał firmę Jeronimo Martins Polska do przeprowadzenia akcji edukacyjnej i zorganizowania quizu. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na twój numer telefonu przyjdzie kod rabatowy. Takich kodów ma być aż pół miliona! Dlaczego Biedronka rozda łącznie kilka milionów złotych?

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zobowiązał Jeronimo Martins Polska do zorganizowania akcji edukacyjnej i przeprowadzenia quizu na temat praw klientów. Co trzeba zrobić żeby dostać kod rabatowy?

- Po zapoznaniu się z prawami klientów obowiązującymi podczas dokonywania zakupów, konsumenci będą mogli rozwiązać test i wygrać bon na zakupy w sieci Biedronka o wartości 15 zł. Spółka przygotuje 500 tys. voucherów o łącznej wartości 7,5 mln zł. Kod rabatowy będzie wysyłany na numer telefonu komórkowego konsumenta - dla jednego numeru będzie przyznany tylko raz – czytamy w komuniakcie UOKiK.

Dlaczego Biedronka rozda miliony?

W marcu 2020 roku przeciwko Jeronimo Martens zostało wszczęte postępowanie dotyczące jednego z konkursów. Konsumenci podczas akcji mięli wydać określoną kwotę a w zamian dostawali voucher zniżkowy. Wątpliwości UOKiK wzbudziła możliwość wprowadzania konsumentów w błąd co do dostępności regulaminu

- Zarzuty Prezesa UOKiK dotyczyły negatywnego rozpatrywania reklamacji związanych z ogólnopolskimi akcjami promocyjnymi po upływie 30 dni od ich złożenia i opóźnień w publikacji regulaminów względem terminów rozpoczęcia poszczególnych akcji – czytamy w komunikacie UOKiK

Prezes dodaje, że informacja o zasadach promocji ma dla konsumenta bardzo duże znaczenie i bezpośrednio wpływa na jego decyzje zakupowe. To w regulaminach znajdują się np. liczne wyłączenia produktów, które nie są objęte promocją. Brak możliwości zweryfikowania w regulaminie zakresu promocji może przyczynić się do błędów zakupowych konsumentów.

Kiedy ruszy akcja? O tym ma poinformować swoich klientów sieć sklepów Biedronka.

Jechał na czołówkę. Prawie doprowadził do wypadku
Sonda
Czy przechodziłeś/aś już Covid-19?