Będą kolejne obowiązkowe zajęcia w szkołach! Chodzi o najstarszych uczniów

2022-06-14 15:58
Będą kolejne obowiązkowe zajęcia w szkołach! Chodzi o najstarszych uczniów
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą kolejne obowiązkowe zajęcia w szkołach! Chodzi o najstarszych uczniów

Rząd planuje wprowadzić kolejne obowiązkowe zajęcia w szkołach. To w ramach projektu ustawy o ochronie ludności. Najstarsi uczniowie byliby zobowiązani do ukończenia kursu pierwszej pomocy. To nie jedyne zmiany! Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Kolejne obowiązkowe zajęcia w szkołach!

- Chcemy solidnie zainwestować w Centra Ratownictwa Medycznego. Są one szczególnie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli. Wprowadzony zostanie ponadto obowiązkowy kurs pierwszej pomocy dla uczniów szkół średnich - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Jak zapowiedział Mariusz Kamiński, na mocy ustawy o ochronie ludności wprowadzone zostaną obowiązkowe kursy pierwszej pomocy dla młodzieży ze szkół średnich. Kursy będą organizowane i prowadzone przez licencjonowanych ratowników medycznych.

Czytaj także: Sejm zajmie się ustawą o ochronie ludności. Ma ona pomóc w krytycznych momentach

Praktyka zamiast teorii!

- Celem tych kursów nie jest zdobycie teoretycznej wiedzy, ale nauka praktycznych umiejętności podtrzymywania i ratowania życia przez ogromną rzeszę młodych ludzi - powiedział Kamiński.

Centra Ratownictwa Medycznego do modernizacji

Kolejną inwestycją finansowaną z tego funduszu będą Centra Ratownictwa Medycznego.

- Chcemy solidnie zainwestować w te instytucje, które są szczególnie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli - zapewnił Kamiński.

Zmodernizowany ma zostać również system teleinformatyczny. "Chcemy, żeby był naprawdę niezawodny" - zapewnił szef MSWiA. Kamiński zapowiedział również zwiększenie etatów pracowniczych w Centrach Ratownictwa Medycznego oraz zwiększenie uposażenia pracowników.

Rosja chce zawieszenia broni. Ekspertka wskazuje powód

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze