Auchan otwiera sklepy w niedziele mimo zaostrzenia przepisów? Sieć: “Zawsze przestrzegamy przepisów obowiązującego prawa”

2021-09-21 9:23
Auchan otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. W których sklepach zrobimy zakupy? [LISTA]
Autor: Unsplash Auchan otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. W których sklepach zrobimy zakupy? [LISTA]

Kolejna sieć sklepów będzie czynna w niedziele niehandlowe. Auchan pod koniec września wprowadzi do swoich sklepów usługi kurierskie i pocztowe, umożliwiając w ten sposób otwarcie swoich sklepów przez siedem dni w tygodniu. W których sklepach sieci Auchan zrobimy zakupy w niedziele? Szczegóły w artykule.

Auchan otwiera sklepy w niedziele niehandlowe. W których sklepach zrobimy zakupy? [LISTA]

Lista sklepów otwartych w niedziele niehandlowe jest coraz dłuższa. Już nie tylko w Lidlu, Biedronce czy Kauflandzie będzie można robić zakupy przez siedem dni w tygodniu. Niebawem na niedzielne zakupy wybierzemy się również do francuskiej sieci marketów Auchan. Firma zdecydowała się bowiem wprowadzić do swoich sklepów usługi kurierskie i pocztowe.

– Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego – czytamy w komunikacie Auchan Retail Polska. – Wprowadzenie świadczeń kurierskich i pocztowych, jako kolejnego udogodnienia w oferowanym przez sieć zestawie usług, pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie czasu klientów przeznaczonego na zakupy i zwiększenie ich komfortu. W związku z powyższym sieć przewiduje również otwarcie sklepów w niedziele – informuje Auchan.

Które sklepy Auchan będą otwarte w niedziele niehandlowe? Szczegółowa lista takich placówek pojawi się wkrótce na stronie www.auchan.pl

Raport z anteny 20.09, godz.10

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą niedzielny zakaz handlu

Otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe niebawem może jednak uniemożliwić uchwalona przez Sejm nowelizacja przepisów. Zgodnie z projektem funkcjonować w niedziele będą mogły jedynie te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym - przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki.

Źródło: Auchan Retail Polska, PAP

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze