Wołodymyr Zełenski

i

Autor: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO Wołodymyr Zełenski

Atak Rosji na Ukrainę. Zełenski: zrywamy stosunki dyplomatyczne z Rosją

2022-02-24 11:18

Ukraina zrywa stosunki dyplomatyczne z Rosją. Takie informacje podał prezydent Ukrainy w przemówieniu do narodu. – Na naszą ziemię przyszedł napastnik. Potrzebna jest solidarność. Musimy utrzymać państwowość naszego kraju - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Zerwaliśmy stosunki dyplomatyczne z Rosją. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie stracili sumienia w Rosji, czas wyjść i zaprotestować przeciwko wojnie z Ukrainą - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wojna na Ukrainie

Damy broń każdemu, kto chce bronić kraju. Bądźcie gotowi wspierać Ukrainę na placach naszych miast - mówił Zełenski.

Zniesiemy sankcje dla wszystkich obywateli Ukrainy gotowych bronić naszego kraju w ramach obrony terytorialnej z bronią w ręku - dodał prezydent Ukrainy.

Rosja zdradziecko zaatakowała dziś rano nasze państwo. Tak, jak zrobiły to nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej. Na tę chwilę nasze kraje znajdują się na dwóch różnych stronach świata. Rosja wkroczyła na ścieżkę zła, ale Ukraina broni się i nie rezygnuje ze swojej wolności, bez względu na to, co uważa Moska - powiedział prezydent Ukrainy.

Przedstawiciel biura prezydenta Ołeksij Arestowycz poinformował, że ponad 40 ukraińskich żołnierzy zginęło, a kilkudziesięciu zostało rannych w wyniku ataku Rosji.

Są też ofiary cywilne rosyjskiej agresji - mniej niż 10.

Protest Ukraińców przez konsulatem rosyjskim w Krakowie