Astma łagodzi objawy COVID-19? To możliwe, ale pod jednym warunkiem!

i

Autor: pixabay.com Astma łagodzi objawy COVID-19? To możliwe, ale pod jednym warunkiem!

Astma łagodzi objawy COVID-19? To możliwe, ale pod jednym warunkiem!

2021-05-05 10:36

Astma łagodzi objawy COVID-19? To możliwe, ale nie każdy astmatyk może czuć się uchroniony od ciężkiego przejścia choroby spowodowanej koronawirusem. To może wydawać się dziwne, że osoby z chorobą płuc, łatwiej przechodzą zakażenie wirusem, który głównie atakuje właśnie płuca. Jak to możliwe? I od czego to zależy?

Astma łagodzi objawy COVID-19? Różnie informacje na ten temat można w ostatnim czasie usłyszeć w mediach. Jednak każda z nich mówi o tym, że osoby, które chorują na astmę mogą łatwiej przejść chorobę spowodowaną koronawirusem. Mogą, ale nie muszą, bo jak się okazuje jest jeden warunek. Nie każdy, kto cierpi na to schorzenie może czuć się bezpieczny. Takie samo ryzyko ciężkiego przejścia choroby ma zarówno astmatyk jak i w pełni zdrowy człowiek. Każdy przypadek trzeba bowiem traktować indywidualnie, o czym świadczy występowanie różnych objawów wstępnych jak i tych, z którymi zmagamy się po przejściu COVID-19. Faktem jednak jest to, że od początku pandemii astmatycy rzadziej zgłaszają się z objawami do lekarzy. Od czego może zależeć to, że astmatycy łagodniej przechodzą chorobę? Badania nad tym prowadzili specjaliści z University of Oxford. Chodzi o lek, ale sam preparat nie wystarczy!

Spis treści

  1. Astma łagodzi objawy COVID-19? Pod jednym warunkiem!
  2. Astma łagodzi objawy COVID-19?

Astma łagodzi objawy COVID-19? Pod jednym warunkiem!

Badania naukowców z University of Oxford mówią o tym, że wpływ na zakażenie się koronawirusem i przejście choroby nim spowodowanej ma lek, który jest stosowany w leczeniu astmy. Wpływ na nasze organizmy ma substancje o nazwie kortykosteroidy, które stosuje się w wziewnych lekach na astmę.

Jednak sam lek nie wystarczy. Warunkiem, który może spowodować łagodniejsze przejście COVID-19 to regularne leczenie!

CZYTAJ TAKŻE: Już DWA ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia nie kryje obaw

Astma łagodzi objawy COVID-19?

W Polsce leki stosowane w leczeniu astmy są na receptę, więc nie każdy ma do nich dostęp. Dodatkowo nie ma wskazań, aby tego typu preparaty zacząć stosować w ogólnym leczeniu COVID-19, mimo że obserwacje prowadzone od początku pandemii jednoznacznie wskazały, że astmatycy rzadziej zgłaszają się z objawami koronawirusa do lekarzy.

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Sonda
Czy popierasz program In Vitro w Kołobrzegu?