atak na bbc

i

Autor: Twitter.com

Antyszczepionkowcy chcieli WEDRZEĆ SIĘ SIŁĄ do siedziby stacji TV, ale... pomylili adresy WIDEO

2021-08-10 12:14

Chcieli położyć kres "proszczepionkowej propagandzie". W tym celu, postanowili wedrzeć się siłą do siedziby stacji telewizyjnej, która - ich zdaniem - propaguje "segregację sanitarną". Mimo, że przynajmniej jeden z nich dostał się do środka - nie udało im się osiągnąć celu. Najwyraźniej nie doczytali, że stacja od lat nadaje spod innego adresu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (9 sierpnia) w Londynie. W parku Shepherd's Bush Green zebrała się liczna grupa osób, by wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzenia certyfikatów szczepionkowych i rozpoczęcia szczepień dzieci. Organizatorem demonstracji była grupa o nazwie Official Voice.

Część uczestników demonstracji przeszła później w kierunku znajdującego się nieopodal centrum telewizyjnego, by wedrzeć się do siedziby telewizji BBC.

Według relacji brytyjskich mediów oraz zamieszczonych przez nie nagrań wideo w próbie przedostania się do budynku brały udział dziesiątki osób - i co najmniej jednej się to udało. Na nagraniach widać też, że funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia pałek w celu obrony budynku.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że na razie nie dokonała aresztowań w związku z tym incydentem, ale zabezpieczyła dowody.

Antyszczepionkowcy nie zrobili jednak odpowiedniego researchu. Wprawdzie budynek, do którego próbowali się wedrzeć protestujący, rzeczywiście stanowi część dawnego kompleksu biurowców publicznej stacji BBC, nazywanego w przeszłości BBC Media Village lub BBC White City.

Jednak w 2013 r. większość z budynków została sprzedana prywatnemu deweloperowi, a jedyną częścią BBC, która tam pozostała, jest BBC Studioworks, spółka zależna realizująca programy telewizyjne - także na zasadach komercyjnych dla innych stacji.

Główna siedziba stacji, skąd nadawany jest m.in. informacyjny kanał BBC News, mieści się w innej części Londynu.

W Wielkiej Brytanii szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe, ale rząd zapowiedział, że od września do klubów nocnych będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione. Zachęca też organizatorów imprez masowych, by stosowali certyfikaty szczepionkowe. Jednak sprawa budzi bardzo duże emocje i nawet w rządzącej Partii Konserwatywnej spora część posłów sprzeciwia się certyfikatom szczepionkowym.

37-latek żądał okupu. Policjanci zatrzymali szantażystę