Japonia: alert w elektrowni atomowej, wstrzymano pracę reaktora!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Japonia: alert w elektrowni atomowej, wstrzymano pracę reaktora!

2023-01-30 14:06

Praca jednego z reaktorów elektrowni atomowej w prefekturze Fukui w Japonii została w poniedziałek automatycznie wstrzymana w związku z alertem o gwałtownie spadającej liczbie neutronów – podała agencja Kyodo, powołując się na operatora siłowni i władze.

Reaktor nr 4 elektrowni w mieście Takahama został wstrzymany o godzinie 15.21 czasu miejscowego (godz. 7.21 w Polsce) – przekazał operator, firma Kansai Electric Power Co., zaznaczając, że nie ma oznak, iż incydent doprowadził do skażenia środowiska.

Systemy chłodzenia reaktora działają normalnie – przekazał japoński urząd energii jądrowej NRA.

Elektrownia znajduje się na wybrzeżu Morza Japońskiego. Reaktor nr 4 wznowił w listopadzie pracę po przerwie na rutynowe inspekcje – przypomina Kyodo. Wcześniej elektrownia spełniła zaostrzone wymogi bezpieczeństwa wprowadzone po katastrofie w Fukushimie z 2011 roku.

Mocne słowa w Sejmie! Posłanka KO wzywa przewodniczącego do oddania pieniędzy na cel charytatywny

QUIZ: Pełen wyzwań test o kwiatach z PRL-u. Jeśli pamiętasz anginkę, to masz już jeden punkt

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś łatwego. Popularna anginka to kwiat, którym babcie leczyły ból ucha. Jaka jest jego prawdziwa nazwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE