Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ministerstwo domaga się usunięcia głów kobiecym manekinom. SUROWE KARY dla właścicieli sklepów

2022-01-04 12:58

Sprawa wydaje się na pozór banalna, bo ze sklepowych wystaw mają zniknąć głowy manekinów, niestety okazuje się, że nie chodzi o względy estetyczne. Głowy męskich manekinów pozostaną na swoim miejscu. Ministerstwo wprowadziło „wyrok” tylko na manekiny przedstawiające kobiety! Więcej o tym rozporządzeniu i motywacji która kierowała rządzącymi przeczytacie w artykule.

Ministerstwo Cnoty i Zapobiegania Złym Obyczajom

Polecenie usunięcia głów kobiecym manekinom otrzymali właściciele sklepów od Ministerstwa Cnoty i Zapobiegania Złym Obyczajom. Nakaz ten wprowadzili Talibowie w Heracie, mieście w zachodniej prowincji Afganistanu. Sklepikarze, którzy nie zastosują się do polecenia, narażają się na surowe kary.

Ministerstwo stworzone przez talibów uważa, że kobiece manekiny było czczone przez mieszkańców jako bożki. Według Koranu bałwochwalstwo traktowane jest jako niewybaczalny grzech. Co więcej, jak donosi afgańska gazeta „Raha Press” dyrektor lokalnego ministerstwa powiedział, że nawet patrzenie na twarz damskiego manekina jest sprzeczne z prawem szariatu. Początkowo talibowie żądali całkowitego usunięcia manekinów ze sklepów, ale ostatecznie ministerstwo poszło z właścicielami sklepów na kompromis i pozwoliło zachować manekiny pod warunkiem usunięcia ich głów.

Sytuacja kobiet w Afganistanie jest bardzo ciężka. Stworzone przez talibów Ministerstwo Propagowania Cnoty i Zapobiegania Złym Obyczajom zaczęło działać ponownie we wrześniu (po upadku Kabulu). Zastąpiło ono dawne Ministerstwo Spraw Kobiet. Jak można się spodziewać obsadzone jest wyłącznie przez mężczyzn. Pod rządami talibów Afganistanie kobiety muszą przestrzegać ścisłego kodeksu ubioru, nosić burki i nikaby. Wszystkie kobiety musiały również zrezygnować z pracy, a dziewczęta, które ukończyły 12 rok życia nie mogą chodzić do szkoły ani dalej się kształcić.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało