Absurdalne słowa Putina: „Nie mamy złych intencji”. Radzi też nie eskalować sytuacji

i

Autor: Twitter/@polinaivanovva Absurdalne słowa Putina

Absurdalne słowa Putina: „Nie mamy złych intencji”. Radzi też nie eskalować sytuacji

2022-03-04 15:40

Wojna na Ukrainie trwa już dziewięć dni. Każdego dnia bombardowane są szkoły, przedszkola, bloki mieszkalne, szpitale. W osiem dni zginęło 28 dzieci, a 64 zostało rannych. Tymczasem Władimir Putin powiedział: „nie mamy złych intencji wobec sąsiadów” i poradził, żeby nie eskalowali sytuacji i nie nakładali żadnych ograniczeń.

- Nie mamy złych intencji wobec naszych sąsiadów. Radziłbym im też, by nie eskalowali sytuacji, nie nakładali żadnych ograniczeń. Wypełniliśmy wszystkie nasze zobowiązania i będziemy je nadal wypełniać - stwierdził Putin. Jak dodał: Nie widzimy tu potrzeby pogorszenia naszych stosunków. A wszystkie nasze działania, jeśli się pojawią, powstają zawsze wyłącznie w odpowiedzi na jakieś nieprzyjazne działania, działania przeciwko Federacji Rosyjskiej – mówił dalej Putin. Zaznaczył także, że każdy powinien myśleć o tym, jak normalizować stosunki i normalnie współpracować i rozwijać relacje.

Atak na Ukrainę trwa już dziewięć dni

24 lutego rozpoczął się zbrojny i krwawy od samego początku atak na Ukrainę. Przez dziewięć dni zginęły setki cywili w tym dzieci. Jak informowała dziś Darja Herasymczuk, przedstawicielka prezydenta ds. Praw Dziecka w ciągu ośmiu dni inwazji zginęło 28 dzieci, a 64 zostało rannych. W ponad tydzień z terytorium Ukrainy, w strachu przed śmiercią uciekło ok. miliona osób. Straty wynikające z bombardowania miast idą już w miliardy dolarów. W środę wieczorem Karim Khan, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze przekazał, że trybunał wszczął śledztwo ws. zbrodni wojennych.

None